Mustang Mach 1 se stal legendou. Ford teď plánuje jeho návrat

With speed, style and a name that embodies both, Ford today announces the Mustang Mach 1 is roaring back to life this year, with its debut coming this spring.
Zdroj: Ford
  • Znovuzrozený model se začne prodávat zhruba za rok

  • Označení Mach 1 se poprvé objevilo u první generace v roce 1976

  • Podle výrobce půjde „o nejschopnější verzi pětilitrového Mustangu na závodní trati“

Označení Mach jsme v případě Fordu Mustang mohli v poslední době zaznamenat především ve spojení s elektrickým SUV Mustang Mach-E. Nyní však automobilka Ford vydala tiskovou zprávu, že připravuje znovuzrození legendárního Mustangu Mach 1, který se řadí mezi legendy americké provenience.

Toto označení patří k dlouholetým stálicím značky Ford a automobilka ho poprvé použila u první generace Mustang v roce 1969. Mach 1 s výkonným V8 (186 až 250 kW/253 až 340 koní) se od počátku těšilo velké oblibě a historicky se řadí k nejzajímavějším provedením, jako jsou verze Mustang Boss 302, Boss 429, Shelby GT350 či Shelby GT500. Označení vydrželo až do roku 1976 a krátce se objevilo ještě mezi roky 2003–2004 u čtvrté generace. Šlo o okruhově zamřený model.

Ford předvádí elektrický dragster. Mustang do zásuvky má 1400 koní

Tisková zpráva příliš mnoho detailních informací nepřinesla, ovšem novodobý Mach 1 se stejně jako v případě první generace posune nad verzi GT, kterou koncem 60. let prodejně zcela zastínil. A to dokonce tak, že Ford provedení GT přestal nabízet už po prvním roce prodejů Mach 1.

Technické údaje nejsou zatím známé, ovšem pod kapotou prý bude atmosférický pětilitrový V8 Coyote, který podle Fordu bude „ztělesněním ideálu výkonů klasického atmosférického osmiválce” a půjde o “nejschopnější verzi pětilitrového Mustangu na závodní trati“.

Technické údaje nejsou zatím známě, ovšem pod kapotou prý bude atmosférický pětilitrový V8
Šestipístkový brzdový třmen značky Brembo naznačuje velký dynamický potenciál

Nejspíš skutečně půjde o mezičlánek mezi klasickou variantou GT a ostrými Shelby, které jsou přeci jen příliš okruhově zaměřenými vozy. Tod Ryan, jenž má u Fordu na starosti historii značky, uvedl, že „Mach 1 vždy zapadal mezi základní mustangy a verze Shelby.“

První kusy se k zákazníkům dostanou na jaře příštího roku, tady zhruba za jeden rok.

Mustang Mach 1 se stal legendou. Ford teď plánuje jeho návrat
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 10 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: