Mitsubishi Outlander slaví patnáct let. Změnilo se k nepoznání

Japonská značka Mitsubishi připomíná patnácté výročí crossoveru Outlander. Jeho předobrazem byl koncept Mitsubishi ASX (Active Sports Crossover), odhalený na autosalonu v Detroitu v roce 2001. Od roku 2012 je na trhu Outlander třetí generace. Pro modelový rok 2016 dostal výrazný facelift. Všechny tři generace Outlanderu vidíte na titulní fotografii.

Koncept Mitsubishi ASX z roku 2001
Koncept Mitsubishi ASX z roku 2001

Na českém trhu se Mitsubishi Outlander prodává se zážehovým motorem 2.0 MIVEC 110 kW a dieselem 2.2 DI-D o výkonu 110 nebo 132 kW. Diesel má pohon všech kol vždy, zatímco k „benzinu“ se dodává volitelně a jen v kombinaci s variátorovou převodovkou CVT.  Zvláštní pozici má v nabídce Mitsubishi plug-in hybrid Outlander PHEV, u kterého je motor 2.0 MIVEC podporován dvojicí elektromotorů.

Doporučujeme: Škoda Kodiaq vs. 10 dalších SUV – Srovnání klíčových vlastností

V České republice se Mitsubishi Outlander prodává poměrně slušně. Od začátku roku do konce září má na kontě 391 registrací. To je výsledek srovnatelný s BMW X3 (380) nebo Fordem Kuga (419). Outlander však nabízí až sedm sedadel, takže k jeho hlavním přímým soupeřům se na našem trhu zařadí nová Škoda Kodiaq. Hybridů Outlander PHEV se u nás letos prodalo zatím jedenáct.

Slovo Outlander mělo pravděpodobně evokovat představu vzdálených či neprobádaných končin. V angličtině označuje člověka odjinud, cizince.

Další zajímavosti o 15. výročí Outlanderu si můžete přečíst v tiskové zprávě.

Otevřít tiskovou zprávu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: