Mitsubishi L200 má po faceliftu. Radikálně se změnil vzhled a přibyly asistenční systémy

  • Mitsubishi představilo modernizovanou verzi modelu L200

  • Design přední části se dramaticky změnil, do nabídky přichází řada asistenčních systémů

  • Pick-up L200 letos slaví 40. výročí 

Současná pátá generace Mitsubishi L200 se Evropě poprvé představila na ženevském autosalonu v roce 2015. Po necelých čtyřech letech, kdy se z Mitsubishi stal také Fiat, přišel čas na modernizaci. A jak je vidět z prvních oficiálních fotek, modernizace to byla opravdu důkladná.

Designéři zcela přepracovali vzhled vozu. Ten následuje styl označený jako „Rock Solid“, což v praxi znamená, že L200 vypadá jako nový Eclipse Cross. Přední část (alespoň u vyfocených vrcholných výbav) dostala spoustu chromu a velmi úzké světlomety. Tisková zpráva slibuje také rozšířené blatníky a hodnotnější materiály v interiéru.

Volkswagen Amarok 3.0 TDI 165 kW vs. Toyota Hilux 2.4 D-4D: Motor, nebo výbava

Jak přesně se v rámci modernizace změnily motory evropských verzí, to automobilka zatím neprozradila. Pouze připomíná přítomnost dvou variant pohonu všech kol. Na výběr jsou verze Super Select (s mezinápravovým diferenciálem) a Easy Select (s přiřaditelným pohonem přední nápravy). Oba tyto systémy ale nabízí současná generace L200 už od svého příchodu na trh. Pro úplnost, u nás se vůz prodává s dieselovým čtyřválcem o objemu 2,4 l.

Modernizace kromě zcela nového designu přinesla především řadu asistenčních systémů. L200 tak nově dostane přednárazový systém, sledování mrtvých úhlů, upozornění na přijíždějící dopravu při couvání do ulice nebo sadu kamer umožňující pohled shora. Jak je u japonských značek zvykem, další změny jsou spíše menšího rozsahu, ale je jich velké množství. L200 tak přichází třeba s většími brzdovými kotouči na přední nápravě, změnily se rovněž tlumiče a pětistupňová automatická převodovka byla nahrazena šestistupňovým automatem.

Modernizované Mitsubishi L200 se začne prodávat už tento měsíc v Thajsku, další trhy budou následovat. Do Evropy tato novinka dorazí v létě příštího roku.

Mitsubishi L200 má po faceliftu. Radikálně se změnil vzhled a přibyly asistenční systémy
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 18 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: