Mercedes-Benz Vision Maybach Ultimate Luxury je konkurence pro Rolls-Royce

  • Maybach Ultimate Luxury je vize velkého crossoveru

  • Pohon je čistě elektrický

  • Podobné vozy se objeví ve výrobě po roce 2020

Mercedes využil autosalon v Pekingu k představení nového konceptu velkého luxusního crossoveru značky Maybach, který jen těžko najde přímou konkurenci. Je to SUV? Je to luxusní limuzína? Spíše od každého trochu. Snad nejblíž má tenhle koncept k vozu Rolls-Royce Phantom nebo speciálům Bentley, které používá třeba britská královna.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, Auto China 2018
Veliký luxusní crossover je elektromobil s výkonem 750 koní a slibovaným dojezdem 500 km. Využívá mnoho prvků třídy S
Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, Auto China 2018
Styl interiéru je potřeba posuzovat podle místa představení vozu, tedy podle Číny. Tam je vkus posunutý trošku jinam

Na rozdíl od jiných tradičních aristokratických vozů, které většinou sází na osvědčené velkoobjemové motory, je koncept Mercedes-Benz Vision Maybach Ultimate Luxury plnohodnotný elektromobil. Pohání ho čtveřice elektromotorů, každý má na starosti jedno kolo o průměru 24 palců. Elektronika rozděluje hnací sílu přesně podle potřeby na jednotlivá kola.

Doporučujeme: Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach je správná volba pro diktátora

Mercedes uvádí, že celkový výkon čtyř elektromotorů dosahuje 550 kW (750 k). Akumulátor li-ion, uložený pod podlahou, má kapacitu 80 kWh, což postačí k dojezdu 500 km. Odhadovaná spotřeba 16 kWh na 100 km nám nicméně u tak obrovského auta přijde trochu nereálná. I s reálnějšími 21 kWh na 100 km by ale koncept ujel skoro 400 km. Nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h.

Výhodou plně elektrické koncepce je, že se podařilo zachovat relativně kompaktní rozměry. Vůz nepotřebuje obří kapotu na velký motor a celý je koncipován spíše do výšky a šířky než délky. Je tak dlouhý „jen“ 5260 mm, široký je ale 2110 mm a vysoký 1764 mm. Pokud jde o uspořádání interiéru, asi nejvíce promluví přiložená fotogalerie. Mějte na paměti, že se koncept poprvé představuje v Číně a provedení interiéru tomu bylo uzpůsobeno.

Mercedes-Benz Vision Maybach Ultimate Luxury je konkurence pro Rolls-Royce
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65.71%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: