Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach je správná volba pro diktátora

  • Faceliftovaný Pullman Maybach má dokonalejší hlukovou izolaci

  • Dvanáctiválec posílil o 100 koní a nabídne jich nyní 630

  • Samozřejmě můžete mít i plně obrněnou verzi o hmotnosti bezmála 6 tun

Z čistě historického pohledu možná není úplně šťastné zahájit prodej německé dvanáctiválcové prodloužené luxusní limuzíny Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach zrovna 15. března. Na druhou stranu, těžko si představit lepší způsob obhlídky nově obsazeného území než ze zadního sedadla tohoto šestiapůlmetrového kočáru s ledničkou a masážními sedačkami.

Luxusní Pullman není v nabídce Mercedesu žádná novinka. Třeba ruský prezident Vladimír Putin takové vozy využívá již dlouho. Ale pro letošní rok prodělal tento „silniční soukromý tryskáč“ facelift, který přidal nové prvky výbavy, nové bezpečnostní i asistenční systémy a také nové označení S650 místo S600. Není to náhoda, dvěma turby přeplňovaný dvanáctiválec pod kapotou má totiž výkon 630 koní místo dřívějších 530.

Doporučujeme: K řízení obrněného Mercedesu-Maybach S600 Pullman potřebujete řidičák na náklaďák

Mercedes udává, že luxusní Maybach má homologovanou spotřebu 14,6 litru na 100 km, ale to pravděpodobně majitele, který v práci řeší záležitosti jako plánování invaz… pardon, nákupu akcií kavkazských ropných polí, trápit nebude.

Majitele, který takové auto těžko bude vůbec někdy řídit sám, bude spíše zajímat, že nový Pullman Maybach dostal v rámci faceliftu propracovanější audio systém a hlavně také dokonalejší aktivní hlukovou izolaci. Inu, když dobývat svět, tak aspoň stylově a v pohodlí. Mimochodem, už jsme zmínili, že tohoto Pullmana můžete mít i v obrněné verzi? Sice pak bude vážit skoro šest tun a rychlost bude omezená na 180 km/h, ale znáte to: jistota je jistota.

Mercedes-Benz S650 Pullman Maybach je správná volba pro diktátora
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.65%) 17 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: