Mercedes-Benz představil elektrický koncept inspirovaný filmem Avatar

  • Koncept Vision AVTR se veřejnosti ukázal na výstavě CES 2020

  • Je vyroben z recyklovaných materiálů

  • Středový panel snímá životní funkce

  • Baterie používá organickou buněčnou grafenovou strukturu

Mercedes-Benz na právě probíhající výstavě CES 2020 v Las Vegas představil extrémní koncept elektromobilu Vision AVTR. Ten se stane automobilovou hvězdou připravovaného pokračování kasovního trháku Avatar. Mimchodem, není to poprvé, co tato automobilka stvořila vůz pro hollywoodský velkofilm. Posledním filmem, ve kterém si Mercedes-Benz zahrál, byl film Justice League (Liga spravedlnosti). V něm účinkoval coby Batmobil koncept Vision Gran Turismo.

Koncepční vozy běžně bývají poněkud extrémní, přesto Vision AVTR ostatní výrazně převyšuje. Myšlenka, stojící za tímto konceptem, je velmi podobná, jako ta z filmu Avatar. V něm byli Avataři zcela propojení s přírodou, zde je řidič zcela propojen s vozem. Proto uvnitř nejsou žádné ovládací prvky a automobil je plně autonomní.

Posádka se s vozem propojuje prostřednictvím středového panelu, který dokáže snímat veškeré životní funkce
V zadní části vozu se na střeše nachází 33 malých dílů. Ty fungují jako samostatný organismus, který reaguje na dění okolo automobilu

Posádka se s vozem propojuje prostřednictvím středového panelu, který dokáže snímat veškeré životní funkce. Interiér následně vibruje tempem vašeho dechu a pulzu. V zadní části vozu se na střeše nachází 33 malých dílů fungujících jako samostatný organismus, který reaguje na dění okolo automobilu. Jednotlivé díly reagují na směr, kterým vůz jede a podle toho se natáčejí. Při akceleraci jsou nakloněné dozadu a svítí modrou barvou. Při brzdění naopak zčervenají a pomáhají vůz zpomalit. V zatáčce se hýbou do stran.

Při výrobě konceptu Vision AVTR byly použity pouze recyklované, případně trvale udržitelné materiály. Příkladem za všechny budiž dolní část interiéru vyrobená z ratanu, který roste velmi rychle.

Mercedes-Benz Vision AVTR pohání 110kWh baterie, využívající organickou buněčnou grafenovou strukturu prostou toxických, vzácných či drahých kovů. Baterie dodává „šťávu“ čtyřem v kolech umístěným elektromotorům s celkovým výkonem přes 350 kW. Plné nabití baterie zabere méně než 15 minut a maximální dojezd činí přes 700 km.

Mercedes-Benz představil elektrický koncept inspirovaný filmem Avatar
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: