Mercedes chystá facelift třídy E. Bude hybridní a chytrá

  • Německá automobilka ukázala maskované vozy v okolí Las Vegas

  • Auto by mělo být nově vybaveno inteligentním systémem MBUX s pokročilým hlasovým ovládáním

  • V nabídce bude celkem sedm plug-in hybridních verzí včetně modelu s pohonem všech kol

Mercedes-Benz třídy E se v aktuální generaci představil v roce 2016. Po čtyřech letech na silnici proto přichází čas na facelift. Německá automobilka finišuje testování a u té příležitosti nafotila projížďku maskovaných prototypů v okolí amerického Las Vegas. Zakryla přitom hlavně tvar předních světlometů, masky chladiče nebo nárazníků.

Inovovaná třída E by mělo dostat pod kapotou celou řadu zajímavých motorů. Mercedes hovoří celkem o sedmi plug-in hybridních verzích, násobí je ale i karoseriemi sedan a kombi. V nabídce budou také další speciality včetně plug-inu kombinovaného s pohonem všech kol 4Matic.

Elektrifikovaný Mercedes-AMG GT 73 se poprvé objevil na videu. Čeká se výkon až 800 koní

Do portfolia Mercedes zařadí i nový benzinový čtyřválec s dvoulitrovým objemem a výkonem 268 koní. Půjde o mild-hybrid s integrovaným starter-generátorem. Tu samou technologii využije i silnější třílitrový řadový šestiválec o výkonu 362 koní. Podrobnější technické informace si ale automobilka nechává na později.

Uvnitř facelift přinese drobné změny designu, auto dostane například nový volant. Na palubě bude také chytrý multimediální systém MBUX, který využívá pokročilé ovládání hlasem. Známe ho už z jiných modelů Mercedesu. Klimatizace má zase dostat novou funkci pro kontrolu kvality vzduchu. Není zřejmé, kdy se nová třída E představí, mohlo by to být na autosalonu v Ženevě, ale i později.

Mercedes chystá facelift třídy E. Bude hybridní a chytrá
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: