Mercedes-AMG GT Roadster: Další pařížská novinka zvládne až 316 km/h

  • Mercedes míří do Paříže s novou verzí modelu AMG GT 

  • Otevřené provedení Roadster se představí ve dvou variantách 

  • Už ta slabší umí více než 300 km/h

  • Silnější AMG GT C Roadster používá kromě jiného také řízení zadní nápravy

Na seznam novinek pro pařížský autosalon si můžeme připsat další položku. Mercedes zveřejnil oficiální informace a fotky ukazující nové provedení modelu AMG GT. Do rodiny zahrnující standardní AMG GT, AMG GT S a nedávno představené vrcholné AMG GT R brzy přijdou také dvě verze s plátěnou stahovací střechou. Ta základní nese označení AMG GT Roadster, silnější alternativa se jmenuje AMG GT C Roadster.

Motor je v obou případech samozřejmě stejný. Pod dlouhatánskou kapotou najdete dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu čtyř litrů. Základní roadster nabídne 350 kW (476 k) a 630 Nm, AMG GT C Roadster se s výkonem zařadí mezi AMG GT R a AMG GT S. Nabídne totiž 410 kW (557 k) a 680 Nm, tedy o 47 koní více než „eskové“ kupé. Osmiválec je vždy kombinován se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

AMG GT C Roadster
Další novinka určená pro pařížský autosalon je tady. Mercedes představil AMG GT v provedení s plátěnou stahovací střechou
AMG GT Roadster
Zájemci dostanou k dispozici dvě verze. Základní AMG GT Roadster nabídne 476 koní, silnější C Roadster 557 koní

O nedostatek dynamiky se opravdu obávat nemusíte. Už slabší Roadster umí akceleraci z nuly na 100 km/h za čtyři sekundy a maximální rychlostí pokoří 300 km/h (o 2 km/h). Verze C je při zrychlení na 100 km/h lepší o 0,3 s a nejvíce se rozjede na 316 km/h.

Slabší otevřené AMG GT používá vzadu mechanický samosvorný diferenciál, C Roadster přidá elektronicky řízený diferenciál, nastavitelné tlumiče a hlavně řízení zadní nápravy. V kombinaci s rozšířeným rozchodem kol je zřejmé, že v zatáčkách bude toto provedení opravdu velmi rychlé.

Mercedes slibuje také patřičnou tuhost karoserie, protože Roadster dostal řadu výztuh. Myslelo se i na hmotnost, takže je většina prvků vyrobena z hliníkových slitin, své místo zde ale našly rovněž hořčíkové slitiny a kompozity. Celkově se nové Roadstery pohybují s hmotností kolem 1600 kg.

AMG GT C Roadster
Manipulace se střechou zabere přibližně jedenáct sekund. Jet při tom můžete až 50 km/h
AMG GT C Roadster
Střecha je plátěná a k dispozici bude ve třech barvách – červené, černé a béžové

Co se střechy týká, tak ta je látková a poměrně rychlá. Mercedes uvádí, že na otevření, nebo zavření, potřebují obě varianty AMG GT Roadsteru zhruba jedenáct sekund, přičemž vůz může jet až 50 km/h. Zájemci dostanou na výběr tři barvy – černou, červenou a béžovou. Konstrukce střechy je složena opět z prvků vyrobených ze slitin hořčíku, hliníku a do hry se zde dostala i ocel.

Mercedes-AMG GT Roadster a GT C Roadster se v Paříži představí ve světové premiéře. Kromě těchto dvou modelů přiveze Mercedes na nadcházející autosalon také E kombi, oplastované E kombi All Terrain, koncept Vision Maybach 6, AMG GT R nebo GLC 43 kupé.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: