Mégane to má spočítané, naznačil šéfdesignér Renaultu

  • Renault se chce v budoucnosti orientovat spíše na elektromobily

  • Renault Mégane se vyrábí od roku 1995, za posledních 10 let se prodeje propadly o polovinu

  • Musíte své peníze investovat tam, kde je budoucnost, říká šéfdesignér značky

Nejvyšší představitelé automobilky Renault uvažují o ukončení výroby letitého modelu Mégane, který se vyrábí už čtvrt století. Přestože jede o jeden ze služebně nejstarších modelů francouzského výrobce, postupná orientace na elektrické modely a slábnoucí prodeje jsou faktory, které ohrožují jeho budoucnost. Informoval o tom server Auto Express.

Laurens van den Acker, šéfdesignér značky, serveru sdělil, že nejvyšší představitelé Renaultu zvažují, zda náklady na vývoj nové generace nepřesáhnou únosnou mez a zdali nebude lepší použít vynaložené prostředky jinde.

Srovnávací test Hyundai i30 N Fastback vs. Renault Mégane R.S. Trophy: Ostrý a ještě ostřejší

„Jakmile rozšíříme naše portfolio o nové elektromobily, nevyhnutelně jim musí uvolnit místo některé stávající modely, protože si prostě nemůžeme dovolit vyvíjet tolik automobilů současně,“ vysvětlil van Den Acker. „Mégane je v segmentu, který je stále pod větším tlakem. Musíte své peníze investovat tam, kde je budoucnost trhu.“

Prodeje Mégane od roku 2010, kdy Renault zákazníkům dodal přesně 465 732 kusů, postupně padaly. Výsledek za rok 2019 s 209 845 prodanými kusy tak nedosahuje ani poloviny.

Videodojmy: Renault Captur je povedený a překvapivě dostupný crossover

Pokud Mégane skutečně opustí scénu, automobilový svět přijde nejen o velmi dobře řešený kompaktní hatchback, ale také o jeden z nejlepších sportovně zaměřených hatchbacků všech dob v podobě derivátu od Renault Sport.

Mégane to má spočítané, naznačil šéfdesignér Renaultu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: