Maserati představuje novou limitovanou edici a nový paket GT Sport. V Evropě se ale nedočkáme

  • Limitovaná edice Edizione Ribelle vznikne v počtu 225 kusů

  • Vychází z provedení GranSport

  • Veškeré novinky se týkají kompletní modelové nabídky

  • Do prodeje se novinky dostanou počátkem března

Italská automobilka letos představí dlouho očekávaný sportovní model, nicméně to by nemělo být dřív jak v květnu. Mezitím značka s trojzubcem ve znaku zákazníkům nabídne limitovanou edici Edizione Ribelle, kterou doplní paketem GT Sport. Ovšem veškerou tuto parádu si Italové vyhradili pouze pro americký trh.

Limitovaná edice Edizione Ribelle vznikne v počtu pouhých 225 kusů a bude se týkat kompletní současné modelové nabídky. Rovných 100 kusů připadá na Ghibli S Q4, stejně jako na Levante S a zbylých 25 kusů na Quattroporte S Q4. Všechny kusy z edice Edizione Ribelle budou vycházet v provedení GranSport.

Hlavním poznávacím znakem bude elegantní černý lak karoserie Nero Ribelle Mica, který doplní paket Nerissimo, sestávající z černě chromovaných detailů exteriéru. Černé jsou také výfukové koncovky a černá 20palcová kola z lehké slitiny. Temné vzezření dotvářejí ztmavená okna a leskle černé vertikální lamely masky chladiče. Kontrastní prvek reprezentují červené lakované brzdové třmeny s nápisem Maserati.

V interiéru limitované edice Edizione Ribelle hraje prim černo-červená kombinace a karbon
Paket GT Sport je dostupný pro všechny tři momentálně vyráběné modely značky Maserati

Černo-červené téma prostupuje také interiérem, kde tato kombinace barev zdobí nejen kožená sportovní sedadla, ale také palubní desku. Středová konzola je pak vyvedena v lakovaném karbonu. Samozřejmě nechybí ani černou alcantarou čalouněná stropnice.

Standardní provedení GranSport, z něhož edice vychází, rovněž doznalo změn. Zákazníkům nově přináší automatické dovírání všech dveří, vyhřívaný volant a několik asistenčních systémů, jako je například hlídání mrtvého úhlu, varování před srážkou s vozidlem jedoucím vpředu a kamerový systém snímající 360° úhel okolo vozu.

Kromě výše popsané limitované edice si Maserati připravilo nový výbavový paket GT Sport, jenž se rovněž vztahuje na všechny tři nabízené modely – Ghibli, Quattroporte a Levante. Jeho součástí je maska chladiče v provedení GranSport a unikátní kola z lehké slitiny, pod nimiž se nacházejí brzdové třmeny lakované do jedné ze tří nabízených barev – modré, černé a červené.

Novinky z dílny Maserati se do prodeje dostanou počátkem března.

Maserati představuje novou limitovanou edici a nový paket GT Sport. V Evropě se ale nedočkáme
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: