Manhart ukázal možnosti šestiválce B58 od BMW. Toyotu Supru vyladil na 450 koní

  • Manhart se dlouhé roky specializuje na úpravu modelů předních světových značek

  • Kromě motoru se úpravce z Wuppertalu zaměřil také na podvozek a výfuk

  • Konverze standardní Supry na verzi Manhart GR 450 tak stojí přes 210 tisíc Kč

Německý úpravce Manhart se dlouhodobě specializuje na úpravu modelů světových značek jako Land Rover, Mercedes, Porsche, Volkswagen či BMW. Nejnovějším počinem tunera z Wuppertalu je Toyota Supra s označením GR 450. Pod její přední kapotou pracuje mnichovský přeplňovaný řadový šestiválec B58, který má v sériovém nastavení 250 kW (340 koní) a 495 Nm, tedy stejně jako poslední generace BMW Z4. Základem úpravy je přepracovaná řídící jednotka. Manhart nabízí úpravu buď standardního ECU nebo zcela novou od společnosti MHtronik. Kromě nového softwaru se Supra dočkala koncové části výfuku z nerezu, takže motor nyní dosahujee 450 koní a 650 Nm. Manhart koncovou část výfuku nabízí v černém nebo karbonovém provedení a umí odstranit i filtr pevných částic.

O nové generaci Toyota Supra nelze říct, že by byla designově usedlá, ovšem Manhart zanechal svůj rukopis také na její karoserii
Leštěná 20palcová kola z lehké slitiny jsou obutá do pneumatik 265/30 vpředu a 285/30 vzadu. Vyjdou v přepočtu na 73 tisíc Kč

Se zvýšeným výkonem přichází také upravený podvozek. Manhart ho vybavil tužšími pružinami H&R, ale zákazníci mohou zvolit také variantu od společnosti KW. O nové generaci Toyota Supra nelze říct, že by byla designově usedlá, nicméně Manhart zanechal svůj rukopis také na její karoserii. Nejvýraznějším prvkem jsou jednoznačně leštěná 20palcová kola z lehké slitiny obutá do pneumatik 265/30 vpředu a 285/30 vzadu, ovšem přehlédnout nejdou ani doplňky exteriéru s červeným lemováním.

Že je BMW X6 M v terénu neschopné? Manhart MHX6 Dirt² to chce změnit

Za přepracovaný software si Manhart řekne o v přepočtu 66 tisíc Kč, designové prvky karoserie necelých 23 tisíc Kč, za coil-over podvozek skoro 50 tisíc a 20palcová kola vyjdou na téměř 73 tisíc Kč. Konverze standardní Supry na verzi Manhart GR 450 tak stojí přes 210 tisíc Kč.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: