Lexus UX: Nový malý crossover se ukazuje na prvních fotkách a na videu

  • Lexus v Ženevě představí svůj nový malý crossover UX 

  • Design vozu byl aktuálně odhalen na prvních fotkách a na videu 

  • Kromě nového UX přiveze Lexus do Ženevy také třeba prodloužené RX

Zdá se, že letošní Ženeva bude na novinky opravdu bohatá. Kromě řady dříve oznámených premiér (všechny je najdete v samostatné záložce Autosalon Ženeva 2018), bude k vidění také světová premiéra automobilky Lexus. Ta příští týden představí svůj nový malý crossover UX. Jeho design byl ovšem odhalen už dnes.

Vzhledově nejde o velké překvapení, Lexus UX kopíruje všechny současné modely značky. Nechybí proto pořádná maska chladiče nebo úzká světla. Vzadu ovšem zaujmou koncová světla propojená do jednoho celku.

Doporučujeme Test Lexusu LC500 Sport+: Překvapení jak se patří

O Lexusu UX se neoficiálně mluví jako o konkurenci BMW X1 nebo Audi Q3, jenže to jsou prozatím pouze čisté spekulace. Automobilka dosud nezveřejnila žádné technické údaje, takže aktuálně nevíme, jak přesně velký vůz bude. Odhadovat velikost podle fotek je velmi ošemetné. Speciálně tyto crossovery jsou typické tím, že na fotkách vypadají větší než ve skutečnosti. Naposledy jsme se o tom přesvědčili při prvních testech Jaguar E-Pace. Každopádně je velmi pravděpodobné, že UX dostane novou techniku zahrnující kromě jiného dvoulitrový hybrid, kterou nedávno představila Toyota.

Jméno UX se neobjevuje poprvé. Lexus představil stejně pojmenovaný crossover na pařížském autosalonu v roce 2016. Kromě této světové premiéry se v Ženevě Evropanům představí také prodloužené RX L, speciální edice RC F nebo detroitský koncept LF-1 Limitless.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: