Lexus RX dostal v rámci faceliftu světla s rotujícími zrcadly

  • Lexus představil modernizovaný crossover RX

  • Vůz dostal upravený vzhled, nový multimediální systém, tužší karoserii nebo vylepšený podvozek 

  • Jednou z hlavních novinek jsou světla BladeScan Type AHS, která využívají rotující zrcadla. Motorů se žádné změny netýkají 

  • Do prodeje dorazí upravené RX letos na podzim 

Aktuální generace crossoveru RX se prodává od roku 2015, což znamená, že nastal nejvyšší čas na facelift. Změny nejsou nijak radikální, ale je jich docela hodně. Upraven byl jak vnější design, tak interiér, podvozek nebo dokonce samotná karoserie.

Modernizovaný Lexus RX poznáte snadno podle přepracovaných nárazníků, nové masky chladiče nebo jiných světlometů. Jak to v podobných případech chodí, automobilka nabídne také nově tvarované disky kol a dva nové odstíny barvy karoserie (Moonbeam Beige Metallic a Nori Green Pearl).

Interiéru nové verze dominuje jiný multimediální systém. Každé RX bude mít jako standard osmipalcový dotykový displej a za příplatek bude možné získat displej o velikosti 12″.

Test Lexus RX 450hL E-Four: Sedmimístná alternativa

Právě dotykové ovládání je vítanou novinkou, protože dříve bylo nutné obsluhovat infotainment přes jakousi myš umístěnou na středovém tunelu, což nebylo ani praktické, ani uživatelsky přívětivé. Stejně jako třeba Lexus LC ale nabídne i RX také trackpad pro případy, že by vám dotykové ovládání displeje připadalo příliš jednoduché. Lexus zároveň slibuje vylepšené hlasové ovládání. Interiér upraveného provedení rovněž dostal novou třetí řadu sedadel (v případě verze L), která nabízí dvě polohy a zejména více prostoru pro nohy cestujících zcela vzadu. Koupit si můžete také variantu s dvojicí samostatných sedadel ve druhé řadě.

O úpravách motoru se automobilka prozatím nezmiňuje. Slibuje ovšem tužší karoserii, jiné stabilizátory a nové tlumiče. To vše má zlepšit jak pohodlí uvnitř, tak jízdní vlastnosti. Zajímavou novinkou jsou adaptivní světlomety BladeScan Type AHS. Lexus jejich funkci popisuje tak, že diodové světelné zdroje svítí na dvě rotující zrcadla, přes která světlo míří do čočky a dále do prostoru před vozem. Distribuce světla má být ovládána precizním vypínáním a zapínáním světelných diod v kombinaci s otáčkami zrcadel. Výsledkem je lepší viditelnost. Například chodce řidič údajně v noci rozpozná na vzdálenost 56 metrů, zatímco při použití starších světel to má být pouze 32 metrů.

Lexus začne prodávat modernizovaný crossover RX na podzim letošního roku.

Lexus RX dostal v rámci faceliftu světla s rotujícími zrcadly
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: