Lexus představil své historicky první MPV. Má větší masku než BMW 7 po faceliftu

  • Lexus představil své vůbec první MPV 

  • Model LM slibuje maximální míru pohodlí danou pouze čtyřmi sedadly v interiéru. Existovat ale bude i sedmimístné provedení

  • Druhá řada je oddělená od prostoru pro řidiče. Přepážka posloužila také jako nosič displeje o velikosti 26 “

Komu nestačí nadstandardní prostor daný prodlouženými verzemi běžných modelů, ten má k dispozici limuzíny. A komu nestačí ani limuzíny, ten může sáhnout po luxusních úpravách různých dodávek, nebo nově po Lexusu LM, což je historicky první velkoprostorový model této značky. Jak je vidět na prvních fotkách, vůz to bude hodně pohodlný.

Lexus totiž prezentuje model LM ve čtyřmístném uspořádání, kdy se počítá s tím, že majitel bude mít vlastního řidiče. Ten je od druhé řady oddělen pevnou přepážkou, která zároveň slouží k uchycení displeje o velikosti 26″. Dvojice zadních sedadel připomíná ze všeho nejvíce luxusní křesla, přičemž Lexus použil pro jejich výplň speciální pěnu. Ta má vytvářet dojem měkkého gauče, ale zároveň má pořád při jízdě podpírat tělo. Samozřejmostí je rovněž možnost sklopit opěradlo a změnit sedadlo na lůžko. Prostoru v modelu LM je na to více než dost.

Test Lexus RX 450hL E-Four: Sedmimístná alternativa

Cestující ve druhé řadě si mohou užívat také 19 reproduktorů audiosystému Mark Levinson. Nechybí vlastní klimatizace, ani lednička o objemu 14 litrů pro chlazení šampaňského. Ve výsledku si toto MPV bude svou posádku doslova hýčkat, ale na poměry dané kategorie nebude moc praktické, protože zadní sedadla z vozu samozřejmě nevyjmete. Jenže Lexus myslí i na běžné zákazníky. Model LM se totiž bude prodávat také ve střídmější sedmimístné konfiguraci, kdy ve druhé řadě budou pořád dvě samostatná (a z celého interiéru také nejpohodlnější) sedadla, třetí řada pak nabídne ještě lavici pro tři další cestující.

Nabídka motorizací bude velmi jednoduchá. LM 350 dostane zážehový šestiválec o objemu 3,5 litru, LM 300h bude hybrid kombinující čtyřválec o velikosti 2,5 litru a elektromotor. V obou případech dostanou zájemci na výběr mezi předokolkou a čtyřkolkou. Pokud se vám nový Lexus LM líbí, navzdory odvážnému designu s maskou tak velkou, že i BMW 7 po faceliftu může závidět, máme špatnou zprávu. Zatím se totiž jedná o záležitost určenou výhradně pro asijský trh.

Lexus představil své historicky první MPV. Má větší masku než BMW 7 po faceliftu
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65%) 4 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: