Lexus poslal svá auta driftovat po zamrzlém jezeře Bajkal

  • Automobilka Lexus zkoušela na ledu své SUV RX a sportovní kupé LC s osmiválcem

  • Akce probíhala na jezeře Bajkal, vozy řídil ruský drifter Nikita Šikov

  • Auta si prý pochvaloval, když se klouzal rychlostí až 100 km/h

Sibiřské jezero Bajkal každoročně zamrzá ledem tlustým až 1,5 metru. Není proto divu, že se internet plní videi a fotografiemi, na kterých řidiči dovádějí na obrovské zamrzlé ploše. Do Ruska občas vyrazí i nějaká automobilka, aby tam propagovala své vozy. Letos to byl například Lexus.

Ten na Bajkal přivezl dvě auta – velké SUV s hybridním pohonem RX a sportovně střižené kupé LC s benzinovým osmiválcem pod kapotou. Obě auta si vzal do parády místní drifter Nikita Šikov, který má zas sebou řadu vyhraných šampionátů. Díky tomu vznikla série pěkných obrázků, které si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.

Elektrický Jaguar I-Pace se představí za měsíc. Podívejte se, jak jezdí driftem

Šikov se nejprve svezl s Lexusem RX: „Zpočátku jsem byl skeptický, protože RX standardně funguje jako předokolka a zadní kola se zapojují až poté, co senzory rozpoznají prokluz nebo smyk zadních kol. Ale na ledu jsem okamžitě poznal, že zadní náprava se připojuje velmi rychle, takže můžete s jistotou jet řízeným smykem za pohonu všech kol,“ pochvaloval si podle tiskové zprávy jezdec, který s vozem smýkal rychlostí až 100 km/h.

Pak mu půjčili Lexus LC, který je zadokolka a tak to na ledu nemá vůbec snadné. „Záběr nakonec naskočil a bylo to skoro jako jezdit po asfaltu. Mohl jsem si vychutnávat skutečnou osobnost tohoto vozu s otáčkami kol, které odpovídaly rychlosti asi 280 km/h. Zadní kola vrhala vzhůru pozoruhodnou sněhovou clonu, podobně jako mraky kouře, když driftujete na okruhu,“ popsal ruský expert na drift.

Lexus poslal svá auta driftovat po zamrzlém jezeře Bajkal
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: