Levný sedan od Renaultu nekončí. Mágane GrandCoupé prošel faceliftem

  • Renault představil facelift sedanu Mégane GrandCoupé, který se vyrábí v Turecku

  • Mégane sedan dostal nový benzinový tříválec i upravený vzhled

  • Mezi novinky patří také aktuální zábavní systém nebo digitální přístrojový štít

Na českém trhu je cenově dostupných sedanů poskrovnu. Kromě Dacie Logan a Fiatu Tipo do půl milionu korun seženete ještě Renault Mégane GrandCoupé. I když se od začátku roku spekulovalo o jeho zrušení, nyní se model vyráběný v Turecku a určený hlavně pro východní trhy dočkal modernizace.

Pokud jde o kosmetické změny, nová je maska chladiče nebo nárazník. Renault navíc udělal v dnešní době populární krok, když přidal full-LED světlomety do základní výbavy. Nová kola mohou mít velikost až 18 palců. Stylovou novinkou jsou i osvětlené kliky.

Levný Fiat Tipo dostal novou tvář i motor. Přibyla outdoorová verze Cross

Modernějšího vzezření se dočkal interiér. Tam je k dispozici displej, který nahradí analogové přístroje. Bude se nabízet ve dvou velikostech podle výbavy, 7 nebo 10,2 palce. Zábavní systém Easy Link se pak na palubě objevuje v nejnovější verzi s přehlednějším menu. Samozřejmostí je propojení s chytrými telefony pomocí Apple CarPlay a Android Auto.

LED světlomety jsou nyní součástí základu
Kufr lze odjistit kopnutím pod nárazník

Renault přidal také nové funkce. Adaptivní tempomat má nyní mód Stop & Go, systém aktivního nouzového brzdění už rozpozná i chodce a přibyl Rear Traffic Alert s upozorněním na blížící se vozidla při couvání. Nechybí ani funkce Auto-Hold u parkovací brzdy.

Pod kapotou se objevil nový základní motor. Benzinový tříválec 1.0 TCe naladěný na 85 kW, tedy 115 koní, nahradil původní třináctistovku se stejným výkonem. Motor 1.3 TCe pak zůstává ve verzi 103 kW (140 k) a k mání je i turbodiesel 1.5 Blue dCi o výkonu 85 kW (115 k). Ceny pro český trh ještě známé nejsou.

Levný sedan od Renaultu nekončí. Mágane GrandCoupé prošel faceliftem
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.25%) 16 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: