Dacia Logan jako prémiové auto? Podívejte se, jak by mohla vypadat

23.01.2018
přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Dacia Logan je nejlevnější auto na trhu

  • Jeden designér vytvořil vizi Loganu jako luxusního auta

  • Počítačová ilustrace pracuje s prvky z Renaultů a Mercedesů

Dacia Logan je nejlevnější plnohodnotné auto na trhu a tak byla od začátku zamýšlena. Pokud bychom měli ukázat na „nejupřímnější“ auto, které si na nic nehraje, byl by to právě tenhle rumunský sedan sestavený z výběhových dílů Renaultu.

Dacia Logan (3) Autorem vizualizací luxusního Loganu je návrhář Laurent Schmidt
Dacia Logan (2) Poznáváte středový displej z Renaultu nebo výdechy ventilace od Mercedesu?

Jak by to ale vypadalo, kdyby se Dacia rozhodla proměnit Logan v prémiový model? Designér Laurent Schmidt nastínil možnou podobu takového auta prostřednictvím počítačových ilustrací. Se spoustou chromu a luxusně vybaveným interiérem působí Logan opravdu úplně jinak.

Doporučujeme: Dacia jako ojetina – Kterou chtít, kterou nebrat a jak nakupovat?

Čistě teoreticky by takové auto vzniknout mohlo, protože Renault, který vlastní Dacii, spolupracuje s Mercedesem. A po několika drobných úpravách by určitě šlo plno prvků převzít třeba z premiově se tvářícího Mercedesu třídy A. Jenže pak by se samozřejmě ztratila hlavní tržní výhoda Dacie Logan, tedy nízká nebo dokonce nejnižší cena.

Pokud ale má někdo svojí Dacii Logan tak moc rád, že ji za luxusní auto nevymění, i kdyby měl neomezený rozpočet, tak tady má vodítko, co z ní může nechat po výhře ve Sportce udělat. Šikovný úpravce by si určitě nějak poradil.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?