Létající auto smysl snad má, ale jezdící letadlo? Přesto existuje

  • Projekt LimoJet spolkl přes milion dolarů

  • Společně s pojízdným tryskáčem nový majitel získá také tahač a přívěs

  • Díky osmiválci Vortec 8,1 l se LimoJet rozjede až na 160 km/h

O této lehce bizarní kreaci si můžete myslet cokoliv, ovšem nedá se jí upřít originalita. Navíc jako pojízdný salónek si své příznivce rozhodně najde. Nyní je červený kříženec automobilu a letadla na prodej. Bude se dražit ve dnech 23 až 28 června pod hlavičkou internetové aukční síně Mecum.

Interiér je určen až osmi cestujícím, kteří se mohou nechat vozit rychlostí až 160 km/h
Bizarní pojízdný salónek pohání motor Chevrolet V8 s objemem 8,1 litru

Neobvyklou „stavbu“ má na svědomí Dan Harris, který vyřazený tryskáč Lear koupil rovněž v aukci. Trup letadla poté spojil s ocelovým rámem, jehož vývoj a zhotovení zabral dva roky. Celý projekt stál přes milion dolarů, přičemž už před více než rokem se na internetu objevovaly zkazky, že pokud by se majitel své pýchy chtěl zbavit, musel by zájemce „vypláznout“ pětinásobek, tedy pět milionů dolarů. Očividně se ale nikdo takový doposud nenašel…

PAL-V Liberty je první sériové létající auto. Uletí až 400 km a stojí 13 milionů

LimoJet pohání 8,1litrový vidlicový osmiválec Vortec o maximálním výkonu 400 koní. Navzdory tomu, že musí utáhnout téměř 5,5 tuny, je motor schopen rozpohybovat pojízdný tryskáč na rychlost až 160 km/h.

Aukční portál Mecum nezveřejnil žádný odhad prodejní ceny, ani zda majitel stanovil hranici, pod, kterou nepůjde. Každopádně vítěz aukce nezíská pouze toto pojízdné „pártyletadlo“, ale společně s ním také 13,5metrový přívěs a pick-up Chevrolet 2500 HD, s nímž ho bude převážet.

Létající auto smysl snad má, ale jezdící letadlo? Přesto existuje
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: