Lamborghini šije luxusní roušky. Štíty pro zdravotníky vyrábí na 3D tiskárně

  • Italská automobilka začala pomáhat zdravotníkům, šije pro ně roušky a vyrábí štíty

  • Roušky mají na starost zaměstnanci, kteří dříve vyráběli zakázkové interiéry supersportů

  • Továrna je nasvícena v italské trikoloře, k produkci štítů se využívá 3D tisku

Pandemie koronaviru zcela zastavila automobilový průmysl. Řada továren se ale rychle přeorientovala na produkci zdravotnického materiálu. Například čínský Geely je aktuálně největší výrobcem roušek na světě. Pomáhá ale třeba i automobilka Hyundai, která věnovala Česku 10 milionů korun a zdravotnický materiál na boj s virem. Teď se do boje se zákeřnou nemocí přidává i Lamborghini.

Výrobce supersportů pro nejbohatší začal šít. Přímo ve své továrně ve Svaté Agátě chce vyrábět až tisíc roušek za den. Na starost je mají zaměstnanci, kteří předtím tvořili zakázkové interiéry do modelů Huracán a Aventador. A nebylo by to Lamborghini, kdyby rouškám nedodalo alespoň minimální pocit luxusu. Každá je tak opatřena malým štítkem s označením automobilky.

Roušku mít v autě nemusíte, ustoupil ministr. Ale jen když jedete sami, s rodinou už ano

Firma se pustila i do výroby štítů. Ty mají sloužit zdravotníkům, kteří se dostávají přímo do styku s nejhůře nakaženými pacienty. Vyrábí je pomocí 3D tiskáren, které teď naplno běží v jeho oddělení pro vývoj dílů z uhlíkového vlákna. To by mělo být schopné vyprodukovat až 200 kusů denně. Roušky i štíty směřují do nemocnice Svaté Uršuly v Boloni.

„Cítili jsme potřebu pomoci. S nemocnicí Svaté Uršuly máme dlouhodobý vztah, ať už jde o profesionální konzultace nebo zlepšování zdraví našich zaměstnanců. Zapojujeme se i do výzkumných projektů. Budeme tedy bojovat spolu, jednotně a podporovat ty, kteří se potýkají s pandemií v přední linii,“ řekl šéf Lamborghini Stefano Domenicali. Továrna je na znamení solidarity nasvícená v italské trikoloře.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: