Lamborghini připomíná slavné „Rambo Lambo“. Protože se blíží premiéra modelu Urus

  • Lamborghini představí své nové SUV Urus čtvrtého prosince 

  • V této souvislosti automobilka zavzpomínala na své historicky první SUV LM002 přezdívané „Rambo Lambo“

  • Prohlédnout si ho můžete v rozsáhlé fotogalerii a na videu

  • Od roku 1986 do roku 1992 vzniklo pouze 300 exemplářů 

Je to oficiální. Automobilka Lamborghini v tiskové zprávě potvrdila datum světové premiéry nového crossoveru Urus. Jak je dnes zvykem, nestane se tak na žádném konkrétním autosalonu, ale na samostatné akci uspořádané v Sant’Agata Bolognese. Jak už určitě víte, o historicky první SUV této značky ale nejde. Lamborghini dříve vyrábělo model LM002 a dnes tento historický off-road připomíná. Prohlédnout si ho můžeme v bohaté galerii a na oficiálním videu.

Lamborghini začalo pracovat na terénním automobilu koncem sedmdesátých let. Šlo o projekt pojmenovaný jako Cheetah, ze kterého měl vzejít armádní speciál. V roce 1981 byla myšlenka na SUV oživena a vznikl prototyp LM001 s motorem umístěným vzadu. Následoval ještě jeden prototyp, ten se jmenoval LMA a v jeho případě se motor přestěhoval dopředu, kde také zůstal. Finální sériový vůz LM002 se světu poprvé ukázal v Bruselu v roce 1986.

Doporučujeme: Na prodej je prakticky nové Lamborghini LM002 ze série čítající pouze 48 kusů

Vůz dostal dvanáctiválcový motor z modelu Countach Quattrovalvole o výkonu 331 kW (450 k). Nechyběl pohon všech kol, možnost uzavřít všechny tři diferenciály, zároveň ale mohla posádka cestovat rychlostí přes 200 km/h. Dá se říci, že spojením supersportovního motoru a zvýšeného podvozku předběhlo Lamborghini dobu o mnoho desítek let. Výroba probíhala od roku 1986 do roku 1992, přičemž vzniklo pouze 300 exemplářů.

To u nového modelu Urus by Lamborghini určitě rádo dosáhlo na podstatně vyšší čísla. Na jaře letošního roku se objevily informace, podle kterých se počítá s produkcí 3500 exemplářů ročně.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: