Lada slaví 40. výročí modelu Niva speciální edicí limitovanou na 1977 exemplářů

  • Lada Niva letos slaví 40. výročí 

  • V současnosti už se tento vůz oficiálně jmenuje Lada 4×4

  • Výroční edice 40th Anniversary přináší hezčí vzhled a „luxusnější“ interiér 

  • Dohromady vznikne 1977 exemplářů 

Dnes už legendární Lada Niva (oficiálně Lada 4×4) letos slaví 40. výročí. Automobilka připravila k této příležitosti výroční edici pojmenovanou jednoduše jako 40th Anniversary. Základní technika zůstává, zájemci ale dostanou efektnější vzhled a téměř luxusní interiér. Produkce této edice ale bude omezena.

Doporučujeme: Lada vyvíjí novou Nivu. Bude po všech stránkách lepší a nebude to převlečený Duster

Novou edici určenou pro Ladu 4×4 poznáte kromě nápisů „40 Anniversary“ na blatnících také podle litých disků a unikátních laků karoserie. K dispozici bude béžová, bílá, červená, cihlová a šedomodrá. Specialitou je „kamuflované“ provedení kombinující světle zelenou, černou a tmavě zelenou barvu. Kamuflovaná Niva dostane černá litá kola, ostatní barvy mají disky dvoubarevné.

Doporučujeme: Lada stále přemýšlí o technice pro novou Nivu. Finální rozhodnutí zatím nepadlo

Interiéru vládnou sedadla čalouněná kůží, kůží je potažen také volant a prahy dostaly nerezové lišty. Sedadla jsou dvoubarevná, přičemž konkrétní provedení závisí na volbě barvy karoserie. Přirozeně i v kabině najdete loga výroční edice.

Lada omezila provedení 40th Anniversary na 1977 exemplářů, což je odkaz na rok, kdy se Niva začala vyrábět. K dealerům dorazí tato novinka v červnu.

Lada slaví 40. výročí modelu Niva speciální edicí limitovanou na 1977 exemplářů
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90.91%) 11 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: