Lada Niva prošla modernizací. Má nové přístroje a lepší izolaci kabiny

  • Lada začala vyrábět Nivu modelového roku 2019

  • Vůz dostal nový přístrojový štít a pár dalších drobných úprav

  • Lada 4×4 je na ruském trhu 5. nejprodávanější auto v kategorii SUV

Lada Niva, v současnosti označovaná jako Lada 4×4, je na trhu už více než čtyřicet let. Do důchodu se ale pořád nechystá. Naopak, pro nadcházející modelový rok 2019 prošla menší modernizací, díky které má být o něco hezčí a především komfortnější.

Lada 4×4 obdržela v rámci příchodu nového modelového roku jiný přístrojový štít, který by měl být přehlednější. Automobilka zmiňuje také novou verzi Black Edition, kdy vůz dostanete s černým lakem karoserie, s černými litými koly o velikosti 16″ a hlavně s bohatou výbavou zahrnující klimatizaci nebo elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka. V interiéru žádné viditelné speciality nečekejte. Lada ovšem uvádí, že Black Edition má dále vylepšenou izolaci kabiny. Díky tomu bude do interiéru pronikat méně vibrací.

Doporučujeme: Lada Niva Extreme Cross — Krátké svezení s ruským monster truckem

Stejná litá kola jako k Black Edition si mohou zájemci objednat také k variantě s maskováním. Lada 4×4 Urban pak dostala dvoubarevná litá kola a standardní provedení ve výbavě Lux přichází s rozšířenou výbavou. Právě od verze Urban se sem nastěhovala vyhřívaná a elektricky ovládaná zpětná zrcátka. V nabídce zůstává tří a pětidveřová karoserie, luxusní Urban a čistokrevný off-road 4×4 Bronto.

Navzdory svému stáří se Lada 4×4 v Rusku stále těší značné popularitě. Za prvních sedm měsíců letošního roku jde na tamním trhu o páté nejprodávanější SUV.

Lada Niva prošla modernizací. Má nové přístroje a lepší izolaci kabiny
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.39%) 23 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: