Konkurence pro I-Pace přichází. V září se představí Mercedes-Benz EQC i Audi e-tron

  • Na trh se chystají další dva nové elektromobily prémiových značek 

  • Mercedes-Benz představí EQC začátkem září 

  • Zhruba o dva týdny později proběhne premiéra Audi e-tron

  • Obě novinky dorazí k zákazníkům příští rok 

Zájemci o elektromobil prémiové automobilky dnes mají na českém trhu (vzhledem k tomu, že u nás Tesla oficiálně nepůsobí) jedinou možnost, a sice nový I-Pace. Jaguar přišel s výkonným elektromobilem z velkých automobilek jako úplně první, jenže už dopředu bylo jasné, že konkurence bude brzy následovat. A přesně to se také stane. V nedávné době oznámil datum premiéry svého elektromobilu také Mercedes a přidalo se rovněž Audi.

Mercedes-Benz představí elektrický crossover EQC čtvrtého září na akci uspořádané ve švédském Stockholmu. Principiálně půjde o podobný vůz, jakým je I-Pace. Také Mercedes vsadí na dva elektromotory, dojezd kolem 500 km a karoserii SUV. Technické detaily sériové verze jsou zatím tajemstvím. Mluví se o bateriích s kapacitou 70 kWh a celkovém výkonu pohonného systému 300 kW (408 k).

Zhruba dva týdny po odhalení Mercedesu-Benz EQC proběhne další premiéra podobného elektromobilu. Tu má pro změnu naplánovanou Audi, které do záplavy letošních nových automobilů zařadilo rovněž elektrický crossover e-tron. Vůz bude odhalen 17. září v San Franciscu a případní zájemci si ho budou moci rovnou objednat. Technické detaily jsou i tentokrát tajemstvím. Koncept e-tron představený ve Frankfurtu v roce 2015 disponoval výkonem až 370 kW (503 k) a schopností akcelerovat z nuly na 100 km/h za 4,6 sekund.

Jak Mercedes-Benz EQC, tak nové Audi e-tron dorazí k prvním zákazníkům příští rok. Tím ale samozřejmě příval nových elektromobilů neskončí. Svůj elektrický vůz chystá také například Porsche.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: