Koncept nového Subaru WRX STI byl odhalen. Dočkáme se hybridního pohonu?

  • Subaru odhalilo nový koncept, který naznačuje podobu modelu WRX STI nové generace 

  • Po stránce designu jde o velmi atraktivní auto, nicméně Subaru má ve zvyku při přechodu do sériové výroby vzhled řádně redukovat 

  • Nové WRX STI už zřejmě dorazí jako hybrid 

Automobilka Subaru přivezla na domácí tokijský autosalon koncept Viziv ve sportovní úpravě STI. Stejnou studii jsme si mohli prohlédnout už minulý rok, kdy šlo o předzvěst modelu WRX budoucí generace. Letošní ostřejší varianta prezentuje představy značky o vzhledu nastupujícího WRX STI. Zatím to vypadá, že se máme na co těšit.

Subaru vyslalo do světa sadu oficiálních fotek přímo z výstaviště, na tiskovou zprávu ale ještě čekáme. Viziv Performance dostal při své proměně na Viziv Performance STI nové nárazníky, výraznější prahy a obrovské zadní křídlo. Výsledkem je poměrně radikální automobil, který by si zájemce jistě našel. Jenže Subaru má ve zvyku při přechodu od podobných konceptů do sériové výroby hodně ubrat, takže realita zřejmě bude o poznání střízlivější.

Doporučujeme: Subaru Ascent je sen každého subaristy s velkou rodinou. Zůstane však nesplněný

O technice se toho zatím moc neví. U loňské varianty Viziv Performance, ze které současná studie Viziv Performance STI vychází, Subaru mluvilo o stálém pohonu všech kol a přítomnosti plochého zážehového motoru, detaily ovšem zveřejněny nebyly.

Nicméně před časem se objevily informace, podle kterých i slavné WRX STI zřejmě přejde na hybridní pohonnou jednotku. To dává naději, že se tento model jednou vrátí na evropské trhy, odkud aktuálně ve své současné generaci odchází. Kromě emisí je důvodem údajně také to, že Subaru více sází na crossovery a systém EyeSight a STI už tak úplně nepotřebuje ani kvůli image.

Koncept nového Subaru WRX STI byl odhalen. Dočkáme se hybridního pohonu?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: