Kolik koní lze vydolovat ze sériového dvoulitru? Mercedes-AMG A 45 jich dostane přes 400

  • Nová generace vrcholné verze třídy A bude opravdu hodně rychlá 

  • Podle neoficiálních informací dostane model AMG A 45 S výkon 422 koní, přičemž pod kapotou stále bude dvoulitrový čtyřválec 

  • Verze AMG A 45 S nabídne podobnou dynamiku jako Audi RS3, které ovšem využívá větší pětiválec 

Když přišla verze AMG odvozená od třídy A poprvé na trh, psal se rok 2013. Pod kapotou měl tehdejší model zážehový přeplňovaný čtyřválec 2,0 l, naladěný na 265 kW (360 k). Nikdo jiný tenkrát motor o takové velikosti a s takovým výkonem nenabízel. Teď to vypadá, že se situace bude opakovat. Neoficiální informace totiž slibují pro nové AMG A 45 výkon dokonce za hranicí 400 koní – s tím, že se na velikosti motoru nic nezmění.

Jak upozornili kolegové z Autoevolution, informace o výkonu chystané vrcholné varianty nové generace Mercedesu-Benz třídy A předčasně zveřejnil německý srovnávač pojištění HUK24. Podle něj se do prodeje dostanou dvě verze: základní Mercedes-AMG A 45 a varianta A 45 S. V prvním případě se bavíme o výkonu 285 kW (388 k), ve druhém to je dokonce 310 kW (422 k).

Mercedes-AMG A 35 4Matic je velmi solidní základ rodiny AMG (první jízdní dojmy)

Že bude AMG A 45 takto výkonné, to není překvapení. Mercedes totiž rozšířil nabídku ještě o slabší verzi AMG A 35, což je v současnosti nejlevnější model z řady AMG. Oproti minulému A 45 navíc není o moc pomalejší. Kromě toho by měl být Mercedes-AMG A 45 přímou konkurencí pro Audi RS3 a jak jsme se přesvědčili minulý rok v testu, tohle nenápadné auto je v reálu skutečně schopné dosprintovat z nuly na 100 km/h za méně než 4 sekundy. O jeho pohon se ale stará přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 l. Dvoulitr o výkonu přes 400 koní bude na dnešním trhu unikátem. Ostatní automobilky používají pro podobné výkony většinou šestiválce. Nakonec i zmíněný pětiválec Audi je sám o sobě unikátní pohonná jednotka.

AMG A 45 samozřejmě dostane pohon všech kol. Nedávno zveřejněné „vánoční“ video, kde jezdí prototyp tohoto modelu bokem, jako by se nechumelilo, navíc naznačuje, že by použitá čtyřkolka nemusela být jen tak obyčejná pouze s mezinápravovou spojkou. To by se velmi hodilo, protože staré AMG A 45 sice bylo strašně rychlé, ale přesto nepříliš zábavné.

Kolik koní lze vydolovat ze sériového dvoulitru? Mercedes-AMG A 45 jich dostane přes 400
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. AMG A 35 jsem měl v úmyslu si koupit, než jsem se dočetl, že motor nepochází z dílny AMG. Zajímavé, že vůz nese AMG jméno…..?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: