Klassen postavil sedmimetrový obrněný Phantom s nejvyšším stupněm ochrany. Stojí téměř 76 milionů korun

  • Rozvor dosahuje délky 4822 mm

  • Pancéřový Phantom má nejvyšší stupeň ochrany B7

  • Výkon přeplňovaného motoru 6,75 V12 zůstal nezměněn

O automobilech Rolls-Royce se v posledních letech traduje, že si je majitelé řídí stále častěji sami. Prodloužený pancéřovaný Phantom upravený německou společností Klassen však s největší pravděpodobností nebude ten případ. Měří totiž přes sedm metrů a váží hodně přes tři tuny.

Klassen patří mezi nemnoho úpravců, kteří nejen upravují luxusní automobily podle požadavků těch nejbohatších zákazníků, ale také umí vozidlo prodloužit o více než metr a vybavit bezpečnostními prvky, které žádná automobilka v sérii nenabídne. V minulosti německá firma představila upravené sedany značek Mercedes-Maybach, Bentley, Range Rover nebo Rolls-Royce.

Čekací doba na pancéřovaný sedmimetrový Phantom je půl roku
Celková cena upraveného modelu Rolls-Royce Phantom činí necelých 76 milionů korun.

Při své poslední kreaci se Klassen zaměřil na nový Phantom, který, a teď pozor, prodloužil na těžko uvěřitelných 7032 mm. Rozvor natáhl z původních 3772 mm na 4802 mm. Kromě prodlouženého rozvoru je nový Phantom od Klassenu vybaven balistickou ochranu proti střelbě i výbušninám stupně B7, což je maximální možná.

Rolls-Royce Phantom je titán na kolech, i dlouhá třída S vedle něj vypadá jako zmenšená. Co ale prostor uvnitř?

Celá úprava je samozřejmě extrémně drahá. Už základní Rolls-Royce Phantom stojí zhruba 10 milionů korun, třebaže prodávané vozy jsou většinou výrazně dražší, ale Klassen si i tak řekne o mnohonásobně vyšší částku, než je pořizovací cena. V tomto případě o téměř 76 milionů korun.

Pokud jste si ale mysleli, že za tuto astronomickou částku dostanete také vyšší výkon, chyba lávky. Klassen tuto možnost vůbec nenabízí. Více jak třítunové auto tak i nadále pohání přeplňovaný V12 s výkonem 420 kW a točivým momentem 900 Nm.

Klassen postavil sedmimetrový obrněný Phantom s nejvyšším stupněm ochrany. Stojí téměř 76 milionů korun
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92.86%) 14 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: