Kia a Hyundai investují do firmy Arrival

Společnosti Kia Motors a Hyundai Motor oznámily strategickou investici 100 milionů eur v rámci partnerské spolupráce s britským startupem Arrival zaměřeným na produkci elektromobilů. Dohoda, uzavřená za účelem společného vývoje elektricky poháněných užitkových vozů, urychlí transformaci značek Kia a Hyundai rozšířením jejich strategie zaměřené na čistou mobilitu do oblasti vývoje elektrifikovaných užitkových vozidel.

Dohodu o investici do společného vývoje elektromobilů podepsali v sídle firem Kia a Hyundai v Soulu prezident a vedoucí divize výzkumu a vývoje skupiny HMG Albert Biermann s generálním ředitelem společnosti Arrival Denisem Sverdlovem. „Očekává se, že evropský trh s ekologickými vozidly bude rychle růst s ohledem na zavádění dalších ekologických předpisů. Prostřednictvím společného vývoje elektrických užitkových vozů s firmou Arrival budeme moci získat konkurenční výhodu a postupně si vybudovat vedoucí postavení na světovém trhu s ekologickými vozidly, především pak v Evropě,“ uvedl při této příležitosti Biermann.

Obchodní ředitel společnosti Arrival Avinash Rugoobur, generální ředitel společnosti Arrival Denis Sverdlov, prezident a vedoucí divize výzkumu a vývoje skupiny HMG Albert Biermann a výkonný viceprezident a vedoucí obchodní divize užitkových vozidel Hyundai Edward Lee

Arrival v roce 2015 založil Denis Sverdlov. Firma má výrobní závody a vývojová centra ve Spojených státech, Německu, Singapuru, Rusku a Velké Británii. Základem její produkce je podvozková platforma se stavebnicovou konstrukcí, která představuje cenově dostupnou základnu zahrnující modul akumulátorů, trakční elektromotor a komponenty hnacího řetězce. Arrival vyvinula i vlastní software, komponenty a další technologie pro vývoj elektromobilů 2. generace.

Kia a Hyundai plánují dodávat na platformě Arrival malá a středně velká ekologická dodávková vozidla a mikrobusy za konkurenceschopnou cenu pro evropské logistické společnosti a firmy poskytující služby mobility zaměřené na spolujízdu a kyvadlovou dopravu. Platforma umožňuje přizpůsobení pro vozidla různého typu, což umožní urychlit vývoj vozidel v souladu s různými potřebami zákazníků v rámci vývoje řady jednoúčelových vozidel (PBV) značek Kia a Hyundai.

„Máme velkou radost, že můžeme ukončit tajný režim naší partnerské spolupráce s oběma automobilkami, přičemž naše komplementární odborné znalosti nám napomohou k rychlému přechodu ke skutečné sériové výrobě v celosvětovém měřítku. Rychlejší přijetí elektromobilů je přínosem pro každého, a tak se rádi vydáváme na tuto misi s našimi partnery Kia a Hyundai,“ doplnil ředitel pro strategie společnosti Arrival Avinash Rugoobur.

Kia a Hyundai investují do firmy Arrival
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64%) 5 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: