Jeden Mercedes-AMG Project One s cenou 60 milionů korun byl prodán také do ČR

  • Mercedes-AMG Project One je absolutní vrchol nabídky AMG 

  • Jde o převlečený speciál F1 s cenou 2 275 000 eur bez daně 

  • Vznikne 275 kusů, jeden z nich si objednal také český zákazník 

  • Minulý rok bylo na českém trhu prodáno 379 vozů s podpisem AMG 

Jednou z největších hvězd loňského autosalonu ve Frankfurtu byl bezesporu německý hypersport Mercedes-AMG Project One. Převlečená formule nabízející hybridní pohonné ústrojí o výkonu přes tisíc koní vznikne v limitované sérii čítající pouze 275 kusů. Cena je doslova astronomická. Přesto se jeden exemplář dostane také do rukou českého zákazníka.

Lidé z Mercedesu tuhle informaci prozradili na nedávné akci v Mostě. Pro upřesnění, cena Mercedesu-AMG Project One činí přesně 2 275 000 eur bez daně, což znamená v přepočtu necelých šedesát milionů korun.

Doporučujeme: AMG Driving Academy na vlastní kůži — První krok ke zvládnutí nejen vašeho AMG

Zájem zákazníků údajně násobně překročil počet aut, která Mercedes vyrobí, takže nakonec byli zákazníci vybráni například podle toho, co už si v minulosti od automobilky koupili a také podle toho, jaký vliv mají na své okolí. Mezi budoucími majiteli tak najdeme třeba slavné sportovce. Jeden exemplář dostane samozřejmě Lewis Hamilton, který se přímo podílel na vývoji.

Mercedes-AMG Project One přišel poté, co automobilka rozšířila řadu AMG na opačném konci nabídky o „polotučné“ modely 35, 43 a 53, kde sice vývoj probíhá v režii AMG, ale motory jsou sestavovány na klasické lince, nikoliv ručně jako u vyšších a dražších modelů. Právě nástup cenově dostupnějších a univerzálnějších AMG byl jedním z důvodů, proč se i v České republice dařilo minulý rok prodávat tato auta více než dobře. Celkově si u nás v roce 2017 zákazníci pořídili 379 vozů AMG, což znamená meziroční nárůst o 71 %.

Česká republika se tak dostala na 10. místo co do počtu prodaných AMG na evropském trhu. Nejlépe se daří AMG prodávat samozřejmě v Německu. Mimochodem, Polsko je v evropském žebříčku na třetím místě.

Jeden Mercedes-AMG Project One s cenou 60 milionů korun byl prodán také do ČR
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.25%) 61 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: