Je tohle elektrické BMW i5? Z patentového úřadu unikly záhadné skici

  • BMW i5 se má prodávat od roku 2020

  • Soupeřem bude Tesla a vozy od Mercedesu, Porsche a Audi

  • Stejně jako BMW i3 bude mít také i5 za příplatek motor k prodloužení dojezdu

O tom, že BMW chystá další elektromobil řady „i“, se ví už dlouho. Pořád ale chybělo nějaké bližší vodítko, abychom si mohli o připravovaném autě udělat lepší obrázek. A to nám nyní poskytují snímky, které unikly z japonského patentového úřadu. Skici pravděpodobného BMW i5 přinesl web Autoguide.com.

BMW poskytlo tyto skici úřadu již v dubnu, ale na veřejnost se dostaly až nyní. Automobilka z toho asi moc velkou radost mít nebude, protože podobné záležitosti podléhají přísnému utajení. Nicméně obrázek je jedna věc a technické podrobnosti jiná. A o BMW i5 toho zatím moc nevíme.

Tip: Turbíny se možná vrátí do aut jako generátor k prodloužení dojezdu

Ví se jen to, že vozidlo bude k dispozici jak coby čistý elektromobil, tak ve verzi s generátorem elektrické energie. Stejně tomu je u současného BMW i3.

BMW má pro elektromobily speciální platformu a i model i5, který by se měl dostat na trh v roce 2020, ji využije. Ohledně výkonů a dojezdu je ještě těžké spekulovat, ale celkem jistě se dají odhadnout soupeři. Vedle americké Tesly totiž podobné elektromobily připravuje rovněž Mercedes, Audi a Porsche.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: