Jaguar I-Pace je prvním elektrickým taxi na Severní smyčce

  • Jaguar spouští na legendární Severní smyčce okruhu Nürburgring službu eTAXI

  • Profesionální jezdci budou zákazníky vozit v plně elektrickém modelu Jaguar I-Pace

  • Světové auto roku 2019 zrychlí z 0–100 km/h za 4,8 sekundy

Elektromobil Jaguar I-Pace je úřadujícím světovým autem roku 2019, což je pro tuto britskou značku obrovský úspěch. Výrobce se nyní rozhodl kvality svého elektromobilu vyzdvihnout zajímavým způsobem. V rámci programu Race Taxi už vozí klienty po Severní smyčce okruhu Nürburgring v modelech F-Type SVR a XJR575, nyní přidá i elektrickou možnost.

V rámci služby nazvané Race eTaxi bude elektrický Jaguar vozit zájemce po Nürburgringu
Jaguar I-Pace využívá 90kWh akumulátor. Dosahuje výkonu 294 kW a točivého momentu 696 Nm

Služba se jmenuje RACE eTAXI a zákazníci budou mít možnost zakusit dynamiku elektromobilu s pohonem všech kol na vlastní kůži. Jaguar I-Pace využívá 90kWh akumulátor a dosahuje výkonu 294 kW a točivého momentu 696 Nm. Z nuly 100 km/h zrychlí za 4,8 sekundy. Automobilka neuvádí, po kolika kolech bude nutné auta nabíjet. Vzhledem k tomu, že i ostré hatchbacky mívají na 20,8 km dlouhé kopcovité trati v pohoří Eifel spotřebu okolo 25 l/100 km, odhadujeme to na dvě.

1000 km s Jaguarem XJR575: Nürburgring, Race Taxi a expresní dálniční let

Jaguar má se závodní elektromobilitou poměrně bohaté zkušenosti. Kromě jízdy po Zeleném pekle se už čtyři roky účastní závodů formule E a rovněž založil vlastní šampionát Jaguar I-Pace eTROPHY, v němž závodí téměř sériové automobily Jaguar I-Pace.

Jaguar I-Pace je prvním elektrickým taxi na Severní smyčce
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: