Jaguar F-Type dostane s faceliftem čtyřválec a zřejmě také diesel

  • Čtyřválcový F-Type bude mít nižší cenovku

  • Nemá nahradit šestiválce, je to konkurence Boxsteru a Caymanu

  • Testuje se i verze se čtyřválcovým dieselem

Příští rok uvidíme facelift oblíbeného britského sportovního vozu Jaguar F-Type. Zatímco zásadní změny designu neočekáváme, chystá se poměrně velká revoluce pod kapotou. Jaguar totiž v reakci na Porsche připravuje čtyřválcové provedení. A dokonce i s dieselem!

Porsche představilo v modernizovaném modelu 718 Boxster a 718 Cayman přeplňované čtyřválce 2,0 a 2,5 l. Jaguar rovněž zkouší čtyřválcové prototypy F-Typu. Potvrzuje to i britský Autocar, který přistihl několik maskovaných aut. A dokonce byl svědkem jízd dieselového exempláře, který řídil šéf technického vývoje Jaguaru Mike Cross.

Doporučujeme: Jaguar F-Type SVR na Red Bull Ringu — Tři kola s kočkou

Podle všeho to ale neznamená, že by Jaguar šestiválce opustil jako Porsche v případě Boxsteru. Je možné, že F-Type dostane v rámci faceliftu také novou generaci řadových zážehových šestiválců s přeplňováním turbodmychadlem. Současný model používá mechanický kompresor, a to u dvou verzí šestiválce a také u osmiválců.

Čtyřválcový Jaguar F-Type se má stát vstupním modelem s nižší cenovkou (okolo 1 200 000 korun). Pokud se opravdu diesel pod jeho kapotu podívá, mohl by být atraktivní v zemích, kde se daně určují podle emisí CO2. To nám ostatně před časem potvrdili lidé z Jaguaru při testovacích jízdách, když přišel F-Type na trh. Zákazníci se prý po dieselu naprosto vážně ptají. Nové čtyřválce jsou motory řady Ingenium. Výkonová špička zážehové verze dosahuje hodnoty 220 kW (300 k).

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: