Hyundai Veloster má stále o jedny dveře méně a nabídne až 275 koní

  • Nová generace modelu Veloster byla odhalena 

  • Vůz stále používá na straně řidiče pouze jedny dveře

  • Nabídka motorizací zahrnuje atmosférický dvoulitr, přeplňovanou šestnáctistovku a ostrou verzi N

  • Výroba odstartuje v březnu

Hyundai oficiálně představil model Veloster nové generace. Novinka si ponechala asymetrické řešení dveří. Zadní dveře se nacházejí jen na straně spolujezdce. Na úvod automobilka připravila tři verze. Vzájemně se liší nejen použitým motorem.

Vzhled nového Velosteru byl odhalen už dříve, takže nepřináší žádné velké překvapení. Novinka je svým způsobem velmi podobná první generaci. Hyundai ovšem slibuje zcela nové proporce. Základní provedení je osazeno atmosférickým zážehovým dvoulitrem, naladěným na 108 kW (147 k) a 179 Nm. Zájemci si budou moci vybrat mezi šestistupňovým manuálem a šestistupňovou automatickou převodovkou. K dispozici bude také možnost volby jízdních režimů (Normal, Sport, Smart). Základní atmosférickou variantu poznáte podle jedné koncovky výfuku uprostřed.

Doporučujeme: Kolik stojí vrcholný Hyundai i30? Tři miliony vám na něj stačit nebudou

Silnější alternativu představuje Veloster Turbo, osazený zážehovým přeplňovaným čtyřválcem 1.6 T-GDI (148 kW/201 k, 264 Nm). Opět lze volit mezi manuálem a automatem, ten má ovšem v tomto případě sedm rychlostí. Součástí výbavy je systém zvýrazňující zvuk motoru v interiéru nebo dvojitá koncovka výfuku. Přeplňované verze modelu Veloster dostanou také víceprvkovou zadní nápravu.

Vrcholem nabídky je Veloster N se stejným motorem, jaký známe z nošovické i30 N. To znamená zážehový dvoulitrový čtyřválec o výkonu 202 kW (275 k) a 353 Nm. Převodovka je tentokrát výhradně šestistupňová manuální a nechybí ani samosvorný diferenciál nnebo posílené brzdy. Veloster N má rovněž upravenou aerodynamiku a výfuk s dvěma koncovkami umístěnými po stranách. Přesná čísla týkající se dynamiky ale automobilka zatím nezveřejnila k žádné z představených motorizací.

Doporučujeme: Hyundai i30 N — Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna

Hyundai bude vyrábět nový Veloster v Koreji, produkce odstartuje v březnu. Na korejský a americký trh se tato novinka dostane ve druhém čtvrtletí letošního roku. Vrcholný Veloster N bude zařazen do produkce až v září a do prodeje se dostane koncem letošního roku. O případném prodeji na evropských trzích zatím Hyundai mlčí.

Hyundai Veloster má stále o jedny dveře méně a nabídne až 275 koní
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: