Hyundai chystá další luxusní SUV. Ukázal Genesis GV70 s pohonem zadních kol

  • Luxusní značka korejské automobilky se rozroste o další model, půjde o kompaktní SUV

  • Hyundai zveřejnil první fotografie zamaskovaného vozu, interiér si ale nechal pro sebe

  • Auto bude mít pohon zadních i všech kol a benzin i naftu pod kapotou

Hyundai dál rozšiřuje nabídku své luxusní značky Genesis. Po velkém SUV GV80 tak přichází na řadu další, tentokrát kompaktní model. Crossover ponese označení GV70 a jak je patrné z prvních zveřejněných fotografií, využije charakteristický design značky se světlomety protnutými dvěma linkami.

Zamaskované snímky ale odhalují i další detail, kterým je maska chladiče. Ta nyní poněkud nepatřičně připomíná svým tvarem Mazdu CX-5. Dá se ale očekávat, že až auto shodí kamufláž, vynikne v celých proporcích a nakonec tak vypadat nebude. Auto ukázalo i pohledné disky kol s nápadným čtvercovým vzorem nebo zadní brzdovky, jenž připomínají třeba Porsche Macan.

Že Hyundai luxus neumí? Nový Genesis G80 chce vypálit rybník Mercedesu i BMW

Fotografie z kabiny zatím dostupné nejsou. Má se ale za to, že design interiéru bude následovat vzhled sedanu G70. Řidič si tedy užije zábavní systém s 10,25palce velkou obrazovkou na vrchu palubní desky, digitální přístrojový štít a poměrně bohatou výbavu.

Sdílená platforma pro kompaktní SUV znamená v této kategorii netradiční pohon zadních kol. K mání bude i 4×4. Pod kapotou se objeví přeplňované motory s objemem 2,5 a 3,5 litru, ve hře je i turbodiesel 2,2 litru. Auto se plně odhalí v roce 2021, na český trh se zatím nepodívá.

Hyundai chystá další luxusní SUV. Ukázal Genesis GV70 s pohonem zadních kol
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: