Hra Pokemon Go má oficiálně první oběť dopravní nehody

Z mobilní aplikace Pokemon Go se  velmi rychle stal celosvětový fenomén. Někteří jedinci se ale nechají hraním strhnout, i když sedí za volantem auta. Po celém světě se množí případy, kdy lidé bourají kvůli tomu, že „honí pokémony“, případně bez rozhlédnutí vběhnou pod auto. V Americe se stalo i to, že hráči pronikli v noci na cizí pozemek a majitel nemovitosti po nich vystřelil a vážně je zranil v domnění, že jsou to zloději.

Netrvalo moc dlouho a svět má první oficiální případ, kdy hraní hry Pokemon Go stojí za smrtelnou dopravní nehodou. Stalo se to v Japonsku. Devětatřicetiletý řidič sledující mobilní aplikaci místo řízení srazil na přechodu dvě starší ženy. Jedna z nich na následky zranění zemřela, uvádí The Wall Street Journal.

Japonsko eviduje od 22. července už 79 případů dopravních nehod, při kterých se řidiči nevěnovali řízení právě kvůli hře Pokemon Go. Ve dvaadvaceti případech došlo i ke zranění zúčastněných osob a policie od konce července rozdala již 1140 pokut za nevěnování se řízení právě kvůli hře Pokemon Go. Aspoň tolik lidí se přiznalo, že hru hrálo.

Někteří Japonci (a určitě nejen oni) dokonce riskují i vstup do zakázaných oblastí, jen aby  „ulovili“ vzácného Pokémona. Úřady již požádali vývojáře hry, aby neumisťovali „figurky“ na nebezpečná nebo státem hlídaná místa, například na plochy letiště, dopravní stavby či do evakuované oblasti kolem elektrárny Fukušima.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: