Škoda Kodiaq debutovala v Berlíně. Byli u toho Gott i Mareš

4 nové názory
Zdroj: Redakce

Na prvního září 2016 naplánovala automobilka z Mladé Boleslavi slavnostní premiéru své důležité novinky jménem Škoda Kodiaq. Sadu oficiálních fotografií jste sice viděli už dříve díky předčasnému úniku, 1. září večer se ale nové SUV předvedlo na pódiu se vší parádou a za účasti známých osobností.

Škoda slíbila „působivou inscenaci s prvky filmu, hudby a tance“. Přímý přenos z veřejné premiéry nového SUV jste mohli sledovat přímo zde dnes od devatenácti hodin.

Přenos začal shrnutím předcházejících propagačních akcí v Kodiaku na Aljašce a také na Tour de France. Krátce po sedmé se ještě na místě nic neděje, kamery věnují většinu pozornosti Karlu Gottovi. Mistr se pohybuje v doprovodu Jozefa Baláže z oddělení komunikace Škoda Auto. Zpovzdálí na vše dohlíží šéf komunikace Pike von Bestenbostel.

Hlas moderátora upozorňuje, že přítomni jsou zástupci médií i z mimoevropských regionů včetně Číny. „Je tu s námi 600 novinářů z 31 zemí.” Speciálního přivítání se dostalo hostům z Číny. Pike von Bestenbostel vítá také ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka a také Karla Gotta. Následuje aplaus.

Sedm minut po sedmé začalo na velké obrazovce za pódiem odpočítávání. Následuje úvodní video a po něm už přichází na pódium von Bestenbostel.

Na pódium přichází ředitel Škody Bernhard Maier. „Berlín jsme vybrali záměrně. Je to město mladé, živé, plné energie,“ říká. „A co je důležité, Berlín má ve znaku medvěda.“ Maier pokračuje připomenutím ostrova Kodiak a stejnojmenného medvěda, který tam žije.

„Na vývoji tohoto vozu jsme intenzivně pracovali po čtyři roky. Technici a inženýři najezdili v rámci vývoje milion kilometrů. Do tohoto vozu jsme vložili veškerou naši odbornost a talent.“

„Škoda musí vždy nabídnout kousek auta navíc.“ Maier hovoří o sedmisedadlové koncepci, asistenčních systémech a infotainmentu, zatím spíše obecně.

Ze záběrů je patrné, že v publiku sedí také Leoš Mareš s přítelkyní.

Maier slibuje, že vývoj první hybridní Škody i prvního ryze elektrického modelu značky běží na plné obrátky.

Pět minut před půl osmou přichází očekávaný okamžik. „Je čas na něco víc, unikátního a dosud neviděného,“ říká sugestivní hlas a na pódium přijíždí Kodiaq. Zatím však zůstává ponořený v přítmí.

Dva Kodiaqy se opakovaně objevují a znovu zajíždějí za doprovodu choreografie a videa.

Dvě minuty po půl osmé Kodiaq konečně zůstává na pódium a světlo se mění tak, aby si ho bylo možné prohlédnout. Před publikem stojí celkem tři kusy, každý v jiné barvě. Maier děkuje zaměstnancům i dodavatelům za úsilí vložené do vývoje a přípravy výroby Kodiaqu.

Následuje produktová prezentace. S podrobnostmi vás seznámíme později v samostatném článku. Můžete si také přečíst rozsáhlou tiskovou zprávu.

Otevřít tiskovou zprávu

Po osmé hodině prezentace končí a následuje kulturní program za účasti různých hostů.

Naposledy aktualizováno 1. září 2016 v 20:21

Škoda Kodiaq přijíždí mezi SUV s obřím kufrem a mnoha praktickými detaily - Autobible.cz (neregistrovaný)
[…] Škoda Kodiaq měří na délku 4697 mm, na šířku 1882 mm, vysoká je 1676 mm (včetně střešních ližin) a rozvor náprav má hodnotu 2791 mm. Pro představu: model Yeti je dlouhý 4222 mm, široký 1793 mm a vysoký 1691 mm, přičemž jeho rozvor dosahuje 2578 mm. […]
Škoda Kodiaq vyzrazena pár hodin před premiérou. Prohlédněte si nové SUV v celé kráse - Autobible.cz (neregistrovaný)
[…] večer, přičemž prezentace začíná v 18:45 a zájemci ji mohou sledovat online, mimo jiné i zde na našem novém webu. Pokud ale nechcete čekat, nemusíte, protože na internetu se už objevily první neoficiálně […]
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?