Honda vyrobila tříválcové auto, které zvládlo maximální rychlost 421 km/h

  • Honda S Dream Streamliner je nejrychlejší automobil, jaký kdy Honda vyrobila 

  • Ačkoliv má pouze tříválec, je rychlejší než monopost F1

  • V Bonneville tento stroj dosáhl rychlosti 421 km/h

Dosud historicky vůbec nejrychlejším automobilem značky Honda byl monopost Honda BAR F1. Japonská automobilka se ovšem minulý rok pustila do odvážného projektu. Vybrala tým šestnácti dobrovolníků a zadala jim jednoduchý úkol – postavte ještě rychlejší automobil a k jeho pohonu použijte motor z Hondy S660.

Právě motor byl největší výzvou. Ačkoliv je model S660 sportovní, jde o miniaturní a velmi lehkou motokáru. Pohání ji tříválec o objemu 660 cm3, jehož výkon v sériovém provedení dosahuje jen na 47 kW (64 k).

Doporučujeme: Honda Civic se konečně představuje i v provedení pro evropský trh

Technici motor kompletně předělali. Úpravy se dotkly i zcela zásadních částí: bloku motoru, pístů, klikové hřídele nebo ventilů. Výsledek se údajně dostal na trojnásobek původního výkonu, což ale pořád není nijak závratné číslo.

Na solné pláni v Bonneville se ovšem Honda S Dream Streamliner nakonec dokázala rozjet na maximální rychlost 421 km/h a nově je tak nejrychlejší Hondou v celé historii. Při jednom pokusu se speciál  rozjel dokoncena 428 km/h, ale tuto rychlost už nezopakoval.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: