Honda Civic Type-R má český ceník. Těsně se vejde do milionu

  • Nová Honda Civic Type-R začíná na ceně 929 900 Kč

  • Už základní výbava má prakticky všechno potřebné

  • Připlatit si vlastně můžete jen za bílou metalízu

Nová generace ostrého hatchbacku Honda Civic Type-R se představila už před nějakým časem, ale na český trh vstupuje novinka oficiálně teprve nyní. Automobilka totiž zveřejnila český ceník, ve kterém najdete dva stupně výbavy. „Základní “ Civic Type-R vyjde na 929 900 korun včetně daně, vybavenější Civic Type-R GT stojí 999 900 Kč.

Jedinou příplatkovou položkou je bílá metalíza Championship White, která stojí pro oba stupně výbavy 13 900 korun. Základní parametry mají obě verze stejné. Přeplňovaný dvoulitr o výkonu 235 kW (320 k) a točivém momentu 400 Nm přenáší sílu na přední kola přes šestistupňový manuál a samosvor. Na 100 km/h akceleruje Civic Type-R za 5,8 sekundy a rozjede se na 272 km/h.

Doporučujeme: Honda Civic Type-R je nejrychlejší předokolkou na Nürburgringu

Pokud jde o výbavu, tak bezpečnostní systémy mají oba stupně totožné, verze GT přidává jen sledování mrtvého úhlu a detekci objektů při couvání. GT má také navíc kryt zavazadlového prostoru a ovládání stahování oken klíčkem. Z komfortních doplňků je ve verzi GT navíc dvouzónová automatická klimatizace, samozatmavovací zrcátko, navigace a výkonnější 465W audio systém s 11 reproduktory místo 180W s osmi.

GT má také navíc dešťový senzor a parkovací senzory vpředu i vzadu a elektrické sklápnění zrcátek i pomocí klíčku. Obě verze pak mají LED světla, dvacetipalcová kola a třeba couvací kameru.

Honda Civic Type-R má český ceník. Těsně se vejde do milionu
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.5%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: