Honda Civic Type-R dostane automatickou převodovku CVT

  • Nová generace Civicu Type-R se ukáže už letos na podzim

  • Poprvé dostane automatickou převodovku CVT

  • CVT umožní ruční řazení předvolených stupňů

  • Na evropský trh dorazí Civic Type-R přibližně za dva roky

Nejprve ty dobré zprávy… Se sportovním modelem Type-R se počítá i pro novou desátou generaci Hondy Civic, koncept jsme mohli vidět na loňském autosalonu v Paříži. V základní výbavě bude nadále šestistupňová manuální převodovka a (oproti dřívějším spekulacím) jen pohon předních kol. Ovšem bezestupňový automat CVT je v případě ostrého Civicu trochu překvapení.

Podle představitelů Hondy si zavedení variátorové převodovky žádá především domácí trh v Japonsku. Nová převodovka CVT má být optimalizována pro akceleraci v nízkých otáčkách. Je každopádně trochu s podivem, že Honda pro ostrý Civic nepřipravuje třeba dvouspojkovou převodovku, která by se ke sportovně koncipovanému modelu jistě hodila lépe.

Doporučujeme: Čtyřikrát 4×4 — Souboj ostrých čtyřkolek

Honda Civic Type-R nové generace se začne prodávat na japonském a severoamerickém trhu na konci tohoto roku jako modelový rok 2018. Evropa si bude muset ještě počkat. Zatím to vypadá, že Civic Type-R desáté generace se v našich končinách začne prodávat na jaře 2019.

Převodovka CVT v Civicu Type-R má ve sportovní režimu simulovat řazení jako klasická převodovka. má mít i táhla pod volantem pro volbu předvolených rychlostních stupňů. Pokud jde o motor, výkon přeplňovaného čtyřválce 2,0 l se má posunout k hranici 240 kW (326 k).

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: