Hledáte stylové auto na okruhy? Tyhle „Leninovy saně“ mají přes 300 koní a mohou být vaše

  • Moskvič je jedno z těch aut, která na našich silnicích už skoro nepotkáte 

  • O to zajímavější je nabídka závodní úpravy modelu 2140, která je aktuálně na prodej

  • Vůz je poháněn přeplňovaným dvoulitrem o výkonu přes 300 koní

  • Zájemci budou potřebovat 413 000 Kč

Na trhu s ojetými závodními automobily najdete všechno možné od aut typu Focus WRC až po Lotus 16, se kterým jezdil Jim Clark nebo Graham Hill. Nebo třeba aktuálně prodávaný Moskvič 2140.

Sériové provedení „Leninových saní“, jak se Moskvičům také říkalo, by na okruhu žádný zázrak nebyl, nicméně tahle 2140 je docela odlišná. Jedná se o kompletní přestavbu zahrnující například dvoulitrový motor vycházející z bloku použitého pro Moskvič 412. Ten dostal kované díly, klikovou hřídel z blíže nespecifikovaného Mercedesu a především obrovské turbo BorgWarner. Výsledkem je výkon přesahující 221 kW (300 k).

Doporučujeme: Pohnuté osudy automobilek východního bloku — Přežilo jich jen pár

Motor spolupracuje s na zakázku vyrobenou šestistupňovou manuální převodovkou a nechybí ani samosvorný diferenciál na zadní nápravě. Podvozek používá nastavitelné tlumiče Bilstein a brzdy s kotouči o velikosti 315 mm vpředu, respektive 260 mm vzadu. Brzdiče na přední nápravě pocházejí z Mitsubishi Lancer Evo. Zdá se, že svezení s tímto Moskvičem by mohlo být vskutku nevšední.

Pokud máte zájem, inzerát najdete zde. Vůz parkuje v maďarském Debrecínu a prodávající si ho cení na 16 tisíc eur, což je v přepočtu zhruba 413 000 Kč. Tak co, máte zájem?

Hledáte stylové auto na okruhy? Tyhle „Leninovy saně“ mají přes 300 koní a mohou být vaše
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: