Goodyear uvádí nákladní pneumatiky pro náročný provoz

Goodyear uvádí na trh řadu pneumatik Omnitrac Heavy Duty pro nákladní vozidla, která pracují ve smíšeném provozu ve velmi náročných podmínkách. Nabízejí vyšší odolnost, výkonnost, kilometrový proběh a záběr za všech povětrnostních podmínek.

Nová řada byla vyvinuta speciálně pro sklápěčky a další těžká nákladní vozidla, která na krátké vzdálenosti využívají veřejné komunikace, ale převážně pracují v náročných podmínkách nezpevněných cest jako jsou staveniště, doly a lomy.

Nové pneumatiky Omnitrac Heavy Duty byly navrženy tak, aby si poradily s ostrými kameny, mokrým povrchem a zablácenými cestami, prudkým stoupáním i výmoly, ale také s pracovním nasazením vyžadujícím vysoký točivý moment, jako u pneumatik pro řízené nápravy na vozidlech s hydrodynamickým pohonem.

Nabízejí vynikající trakci v náročných aplikacích smíšeného provozu, kterou doplňují o vyšší palivovou účinnost a konektivitu. Díky technologii DuraShield poskytují vyváženou výkonnost a robustnost, která přispívá k dlouhé životnosti běhounu v náročných provozních podmínkách. Tato technologie zahrnuje vybavení exkluzivním svrchním pásem, který zajišťuje mimořádnou odolnost vůči poškození kostry a korozi, což zlepšuje protektorovatelnost pneumatik.

Ve srovnání s pneumatikami předchozí řady Omnitrac MSS II a MSD II poskytují vyšší výkonnost pokud jde o odolnost vůči zadržování kamínků, odlamování a odštěpování, konektivitu a životnost. Hodnoty valivého odporu se přitom podařilo zachovat nebo i zlepšit. Označení symbolem sněhové vločky ve skalním masivu (3PMSF) dokládá, že pneumatiky vyhovují předpisům pro zimní pneumatiky.

Novou řadu doplňují návěsové pneumatiky Goodyear Omnitrac MST II, nabízející vysoký kilometrový proběh a lepší trakci při použití na silnici  mimo ni a vynikající odolnost vůči poškození.

Výkonnost pneumatik nové řady Omnitrac Heavy Duty lze dále optimalizovat a zbavovat tak správce vozových parků starostí pomocí systému Goodyear TPMS.  Díky telematice a unikátním algoritmům společnosti Goodyear může toto řešení konstantně monitorovat pneumatiky a poskytovat okamžitá varovná hlášení pokud by tlak nebo teplota pneumatik překročily přijatelné parametry. Výsledkem může být o 15 % delší doba provozu a o 85 % nižší počet nehod spojených s pneumatikami.

Nová řada přichází se zárukou Goodyear Omnitrac , která kryje náhodné neopravitelné poškození, a 100% zárukou přijetí kostry k protektoraci. Pneumatiky Omnitrac byly vyvinuty na základě konceptu vícenásobného života (Multiple Life Concept), takže jsou prořezávatelné i protektorovatelné.

Stejně jako všechny ostatní nově uváděné nákladní pneumatiky Goodyear disponují pneumatiky Omnitrac Heavy Duty technologií radio-frekvenční identifikace RFID. Konektivitu pro správu pneuhospodářství a sledovací systémy umožňuje čip, který je zabudován přímo do pneumatiky.

Goodyear Omnitrac HD – technologie DuraShield
Goodyear uvádí nákladní pneumatiky pro náročný provoz
Ohodnoťte tento článek!
1.5 (30%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: