V Galerii Vaňkovka odstartovala výstava vozů a motocyklů BMW

V pondělí 9. října, byla v brněnském obchodním domě Galerie Vaňkovka zahájena jedinečná výstava s názvem „Žijeme BMW“. Přímo v prostorách centra jsou vystaveny jak historické automobily a motocykly této mnichovské značky, tak zcela nové modely. Návštěvníci si je mohou prohlédnout až do neděle 29. října, kdy výstava končí. Mezi hlavní lákadla výstavy patří modely BMW 328, kterého se vyrobilo pouze 464 kusů, BMW Dixi Ihle nebo sportovní hybrid i8. Součástí výstavy, která vznikla ve spolupráci Galerie Vaňkovka se společností Renocar, je také pestrý doprovodný program.

V sobotu 14. října se ke Galerii Vaňkovka sjedou vozy řady BMW M. Hodinu před polednem pak vyjedou na spanilou jízdu Brnem a okolím. Další víkend, tedy 21. a 22. října, se uskuteční BMW Road show, na které si návštěvníci mohou otestovat nejnovější modely BMW –  X1, luxusní sedan řady 5, městský elektromobil i3 a několik dalších nových modelů mnichovské automobilky.

K pilířům výstavy patří také plejáda vzácných veteránů. „Určitě bych zmínil BMW 328, který se vyráběl ve 30. letech a byl zařazený mezi 25 nejvlivnějších automobilů 20. století,“ říká ředitel Galerie Vaňkovka Jan Borůvka. V obchodním centru už parkují také model BMW 319 či Dixi Ihle z předválečné éry, z 50. a 60. let se pak představují modely Isetta, 700 nebo 1600. Fanoušci mohou také porovnávat evoluci modelových řad BMW M3.

Příchozí se mohou rovněž zapojit do soutěže o hodnotné ceny. „Ti, kteří nejrychleji poznají modely BMW, postoupí do finále, ze kterého vítěz odjede na nové motorce BMW G 310 R. Soutěžit se také o zapůjčení vozu BMW a další ceny spojené s automobilkou. Finále proběhne v pátek 27. října od 17 hodin,“ dodává Jan Borůvka.

Vstup na výstavu je zdarma.

V Galerii Vaňkovka odstartovala výstava vozů a motocyklů BMW
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: