Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Škoda upozorňuje na digitální přístrojový štít nového crossoveru Karoq 

  • Digitální přístrojový štít se poprvé objevil už koncem sedmdesátých let 

  • Ve své době se tímto prvkem chlubil dokonce i Golf 

  • Pohled na dřívější digitální přístrojové štíty je dnes velmi zábavný 

Škoda aktuálně upozornila na digitální přístrojový štít modelu Karoq. Není se čemu divit, bude to vůbec poprvé, co nějaký mladoboleslavský model tento prvek výbavy nabídne. Podobně jako třeba u Passatu (nebo u jiných modelů jiných značek) si budete moci vybrat několik různých uspořádání, ale to už známe. Zajímavější je v tomto kontextu pohled do minulosti. Digitální přístrojový štít totiž není vůbec žádná novinka.

Doporučujeme: Škoda Karoq vs. 7 dalších kompaktních SUV — Srovnání klíčových vlastností

První pokusy se objevily už koncem sedmdesátých let. Osmdesátá léta pak byla na nejrůznější digitální kreace velmi bohatá, zejména v Americe. Ani evropské automobilky ovšem nestály stranou. Málo známá je skutečnost, že v osmdesátých letech používal digitální přístrojový štít třeba i Golf.

Samozřejmě tehdejší možnosti byly poněkud omezené a podle toho to také vypadalo. Dnes je pohled na takové přístrojové štíty celkem zábavný. Přesvědčit se o tom můžete v přiložené galerii.

Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Ohodnoťte tento článek!
2.3 (46.6%) 100 hlas/ů

13 KOMENTÁŘE

  1. Když někdo píše o autech a tvrdí že štíty na jednom z obrázků jsou z Opelu v Vectra a ono se jedná o Opel Monza GSE a Senátor z rv. 1982 až 1986 mohl by si alespoň něco načíst a né plácat nesmysly. Díky drobek.

  2. Ahoj.Pro korida1: JE TO MONZA 3.0 GSE sbírám Monzy a Senátory.Tenhle velkej volant by se ti do kadeta ani nevešel,nehledě na jiné ovladače na palubce. Pořádně si to prohlédni.

  3. U drazsich aut bězná výbava, např Range už jezdi dogitalnim displejem 5 rokem… objevili ameriku.( ano mluvim o hd displeji, s plnou barevnosti)

PŘIDAT KOMENTÁŘ: