Galerie: Podívejte se, jak se postupně měnil Ford Fiesta od první do poslední generace

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Ford nedávno odhalil novou generaci Fordu Fiesta

  • Nejnovější sedmá generace je dárkem ke čtyřicátým narozeninám tohoto modelu

  • Dosluhující šestá generace figuruje na trhu už osm let 

  • Celkem Ford vyrobil přes 17 milionů exemplářů modelu Fiesta 

  • V galerii najdete fotky všech generací včetně interiérů 

Ford nedávno představil zbrusu novou generaci modelu Fiesta. Novinka rozhodně má na co navazovat, protože tenhle malý hatchback se poprvé oficiálně veřejnosti představil přesně před čtyřiceti lety. V rámci prezentace nejnovější generace ukázal Ford ve své továrně v Kolíně nad Rýnem i všechny předchozí varianty. V přiložené galerii si tak můžete prohlédnout, jak se Fiasta měnil od první do nejnovější generace.

Doporučujeme: Ford Fiesta 2017: Dvacet otázek a devatenáct odpovědí [první statické dojmy]

Nejnovější generace je dárkem ke 40. narozeninám modelu Fiesta. Ten se začal vyrábět a prodávat v roce 1976. Aktuálně již celková produkce přesáhla 17 milionů exemplářů. Zajímavé je, že Fiesta pokořila svůj první milion vyrobených kusů už v roce 1978.

_DSC0260
Na nedávné prezentaci sedmé generace nechyběly ani všechny předchozí generace Fiesty. Tento malý model má velmi bohatou historii a patří k tom nejúspěšnějšímu, co kdy Ford vyrobil

Model Fiesta začínal na objemu 957 cm3, přičemž šlo o nepřeplňovaný čtyřválec s parametry 30 kW (40 k) a 64 Nm. Po čtyřiceti letech výroby stále tvoří těžiště nabídky litrový motor. Tentokrát je to ale přeplňovaný tříválec s výkonem až 103 kW (140 k).

V současnosti se ještě doprodává dosluhující šestá generace představená v roce 2008. Na nejnovější Fiestu si budete muset počkat zhruba do července příštího roku.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. S fiestou Mk2 z roku 1983 to neplati.To se jeste auta vyrabela z poradnyho plechu.A kazdej rok dojede na sraz do Hillegomu k De Hartogovi.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: