Peugeot představil finální verzi dakarského speciálu 3008 DKR

  • Peugeot ukázal finální provedení svého dakarského speciálu 3008 DKR

  • Nadcházející ročník pojedou čtyři hvězdné posádky

  • Stéphane Peterhansel bude obhajovat loňské vítězství 

Další ročník dakarské rally se nezadržitelně blíží. Posádky finišují přípravy, případně už posílají své speciály na loď, která je odveze do Jižní Ameriky. Týká se to i továrního týmu Peugeot. Ten poprvé ukázal nový speciál ve finálním provedení. Všechny zveřejněné snímky najdete v přiložené galerii.

Doporučujeme: Peugeot 3008 na českém trhu. Z ošklivého MPV je atraktivní SUV

Stejně jako dříve i letos Peugeot vsadí na koncepci s pohonem pouze jedné nápravy. Mohlo by se zdát, že to je marketingový tah, protože ani nová sériová 3008 (se kterou nemá speciál společného vůbec nic kromě světel a masky) přece nenabízí pohon všech kol. Důvody tohoto rozhodnutí ale hledejme v pravidlech soutěže. Oproti čtyřkolkám totiž automobily s pohonem jedné nápravy mohou využít delší zdvihy odpružení, což se inženýrům už dříve zdálo jako výhodnější. Pohon zajišťuje vidlicový vznětový šestiválec s parametry 250 kW (340 k) a 800 Nm.

Peugeot nasadí do soutěže čtyři nové speciály a vyloženě hvězdnou sestavu jezdců. Za volant usednou Cyril Despres, Carlos Sainz, Sébastien Loeb a Stéphane Peterhansel, který bude obhajovat loňské vítězství. První etapa odstartuje 2. ledna 2017.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: