Galerie: Kuriózní terénní trucky, které nemohly vzniknout jinde než v Rusku

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Kde jinde může vzniknout tahač 24×24 než v Rusku?

  • Mnohé ruské obrněné speciály si záhraly i ve filmu

  • Vyřazené vojenské stroje často končí v soukromých rukou

Do drsných podmínek rozlehlé sibiřské tajgy je potřeba pořádný stroj, nejlépe obojživelný. Zejména v době tzv. studené války vznikaly v tehdejším Sovětském svazu bizarní stroje pro účely armády, ze kterých jde někdy i strach. A to i dnes, po desítkách let. Mnoho těchto koncepcí ale posloužilo i pro civilní účely, zejména pro těžbu dřeva a dopravu surovin.

Drsné off-roady a extrémní terénní stroje mají v současném Rusku opravdu dlouhou tradici. Když už zrovna neslouží jako nosič jaderných střel středního doletu, uplatnění najdou i v civilním sektoru. Mnoho vyřazených strojů z armádního výprodeje pak končí v soukromých rukou, kde podstupují šílené úpravy. Není bez zajímavosti, že právě v Rusku působí mnoho společností zabývajících se zakázkovou výrobou obrněných terénních speciálů. Inu, když jste boss moskevského podsvětí, přece nebudete jezdit nějakým obyčejným Mercedesem.

Galerie: Kuriózní terénní trucky, které nemohly vzniknout jinde než v Rusku
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 50 hlas/ů

7 KOMENTÁŘE

  1. zdrž se nejapných komentářů o politice máš blog o autech, ta sněhová fréza je úžasná mašina měl jsem tu možnost ji obsluhovat jako voják základní služby na letišti v Pardubicích má dva motory jeden pro svůj pohon a druhý pro pohon frézy

  2. Pane Žáku, spousta takových “udělátek” vzniká v USA jako na běžícím pásu, váš titulek je poněkud slaboduchý…

  3. Žáku, Žáku….fotr si měl ftáka raději utřít do kopřiv, a nikoliv matce vystříkat diferák….

  4. Jak vidět, tak dalibor žák rád sklouzne do politických pomluv,samozřejmě proti Rusku.Žáku už s tím přestaňte,je to opravdu velmi hloupé!!!

  5. Auta dobrá,ovšem Žákovy kecy jsou opravdu zbytečné.Kopat a pomlouvat umí každý vůl a do Ruska,to se v této době nosí,Žák je holt pomlouvač za každou cenu.

  6. Také jsme nedávno potřeboval podobně laděný nákladní vůz. Pochodil jsem až na https://www.truck1-cz.com/nakladni-auta , kde měli náklaďák s náhonem na všechna kola s přizpůsobením do náročného terénu. Po dlouhém hledání jsem tedy nakonec našel to co pro naši firmu potřebuji.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: