Galerie: Která auta ztrácejí nejrychleji (a nejpomaleji) na ceně?

  • Modely značek Volvo, Fiat nebo Mercedes ztratí za první rok provozu i třetinu původní hodnoty

  • Většina Subaru si naproti tomu drží cenu poměrně dobře

  • Pracovní pick-upy za první rok skoro neztrácí na hodnotě

Ztráta hodnoty je největší strašák majitele nového auta. Ostatně, spotřeba paliva se na dlouhodobých nákladech projevuje jen minimálně. Právě pokles hodnoty nového vozu je parametr, který se do kilometrových nákladů projevuje nejvíc. Web iSeeCars.com dal dohromady žebříček vozů na americkém trhu, jimž hodnota během prvního roku vlastnictví spadne nejvíc.

Ke dvanácti vozům s největší ztrátou hodnoty připojil web iSeeCars.com ještě žebříček opačný, tedy desítku aut s nejpomalejší ztrátou hodnoty během prvního roku vlastnictví. Pořadí ale zohledňuje jen velkosériová „lidová“ auta. Kdybychom měli brát vozy, které hodnotu ztrácejí nejpomaleji, tak třeba supersporty od Ferrari nebo Porsche 911 R vlastně hned po nákupu začnou majiteli peníze vydělávat. Ale to jsme v trochu jiných cenových relacích… V následujících galeriích najdete modely s procentuálním poklesem hodnoty po roce provozu.

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

12 aut s nejrychlejší ztrátou hodnoty:

10 aut s nejpomalejší ztrátou hodnoty:

Galerie: Která auta ztrácejí nejrychleji (a nejpomaleji) na ceně?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

8 KOMENTÁŘE

  1. Autor musí být skutečně kus idiota, pokud si ze všech statistik tohoto typu vybere tu americkou, která má pro ČR NULOVOU relevanci. Ubohost.

  2. Osobně mne spíš zajímá cena/uzitek. Auto si nekupuji abych ho vzápětí prodaval. Cenu pro mne má v tom, že mi slouží.

  3. A co je nam do americkejch “lidovejch” pastik? Nas zajima VW x PCA x FORD.. a jen tak mimochodem nevim co je na mercedesu C250 a Jaguaru XF lidovyho.. mozna pro kluky z topgearu

  4. Každý průměrně inteligentní člověk si uvědomí, že ty ostatní vozidla jsou mezi těmi co ztrácí na ceně nejméně a těmi co ztrácí na ceně nejvíce. Takže se můžem pohybovat v rozmezí od 12 do 30 procent. Pokud se tu chceme bavit o VW a Škode, tak u těchto vozidlel bude cena klesat více než u ostatních. Bavím se o reálné ceně, né o ceně, kterou si někdo někde v bazaru nadpálí. Bude to dáno i tím, že je těchto vozidel trh s automobily plný.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: