Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Kia Stinger včera oficiálně vstoupila na český trh 

  • Šestiválcové GT stojí zhruba 1,4 milionu korun 

  • Pokud hledáte rychlý šestiválec v autě této velikosti za cenu kolem 1,5 milionu, pak je to zřejmě jediná volba 

Kia Stinger byla včera oficiálně uvedena na český trh. Je to podle všeho velice zajímavý automobil a to jak svou technikou, tak cenou. Vrcholné šestiválcové GT totiž v kompletní výbavě vyjde na 1,4 milionu korun. Během tiskové konference padla otázka, kdo že je vlastně přímý konkurent, přičemž odpovědi nebyly úplně jednoznačné. Není se čemu divit, Stinger GT totiž mnoho přímých (respektive šestiválcových) konkurentů nemá.

Doporučujeme: Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál

Prošli jsme ceníky a vybrali auta, která jsou ke Stingeru GT blízko cenou, koncepcí, nebo šestiválcovým motorem. Najdete je v přiložené galerii. Asi nejbližší konkurencí je nakonec Mercedes-Benz CLS, nicméně ten je v kombinaci se zážehovým šestiválcem dražší a motor samotný nenabízí takový výkon. Zajímavou alternativou může být třeba Jaguar XE S, jenže v tomto případě byste pro změnu museli výrazně omezit své nároky na vnitřní prostor.

Kiu Stinger jako takovou jsme si podrobněji představili včera. Kromě šestiválcového GT můžete sáhnout také po čtyřválcovém zážehovém dvoulitru, respektive po dieselu 2.2 CRDi (147 kW/200 k), který se sem nastěhoval ze Sorenta.

Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (76%) 10 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Stále dokola zapomínáte na Mustang a Camaro, které za podobné nebo i nizší peníze nabízí dokonce 8-mi válce! Kromě toho oba vypadají stejně dobře jako Stinger, ale výrazně lépe než Audi nebo VW, které jsou úplné dno designu.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: