Galerie: Německý Klassikstadt plní automobilové sny. Potkáte tu klasické legendy i novodobé supersporty

  • Klassikstadt leží na východním okraji Frankfurtu zhruba 20 km od letiště 

  • Jde o místo, kde se potkává automobilová historie s automobilovou současností 

  • K vidění je zde všechno možné od aut ze začátku minulého století až po současné sportovní vozy McLaren nebo Lamborghini 

  • Zároveň se tu pravidelně konají různé srazy a jiné automobilové akce 

Jestli se někdy dostanete do okolí německého Frankfurtu a máte rádi auta, určitě byste neměli vynechat místo, které se jmenuje Klassikstadt. V areálu bývalé továrny na zemědělské stroje potkáte pestrou škálu nejrůznějších aut od těch úplně nejstarších až po současné supersporty typu McLaren nebo Lamborghini. A nemusíte ani chodit dovnitř, stačí se projít po místním parkovišti.

Klassikstadt najdete ve východní části Frankfurtu, přibližně 20 km jízdy autem z letiště. Původně šlo o továrnu postavenou mezi lety 1905 až 1910, kde se vyráběly zemědělské stroje. Využití areálu se později měnilo. Objekt přežil obě světové války bez větších škod, ale nakonec zůstal opuštěný. Situace se změnila zhruba před 12 lety, kdy vznikla myšlenka přestavět celou bývalou továrnu na centrum automobilových nadšenců z okolí Frankfurtu. V roce 2010 se Klassikstadt oficiálně otevřel veřejnosti.

Na návštěvě Jaguar Land Rover Classic Centre v Essenu. Tak trochu jiný „showroom“

Dnes tu totiž funguje na 47 různých dílen, své zastoupení tu má Lamborghini, McLaren, Fiat nebo Alpine a samozřejmě tu je spousta různých veteránů a youngtimerů. Některé jsou ze soukromých sbírek, velká část je na prodej. Zároveň zde funguje také garáž, kam mohou majitelé svá auta zaparkovat a dokonce tu najdete i právní poradnu, která pomůže třeba s případným prodejem.

Celkově je Klassikstadt místo s velmi zajímavou atmosférou. Vlastně stačí si sednout do zdejší „závodní jídelny“, tedy restaurace, a pozorovat, jaká auta jezdí kolem. Jednou je to Porsche 911 991.2, jindy Jaguar F-Type, pak zas nové McLareny, následně stará Porsche, staré Mercedesy, u místních dílen potkáte třeba nějaký ten historický Rolls-Royce nebo Fiat Dino. Prostě všechno.

V galerii si můžete prohlédnout jen menší část toho, co parkuje přímo uvnitř objektu továrny. Rozhodně je na co se dívat. Více informací o Klassikstadtu najdete na oficiálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: