Galerie: Hledáte tip na ojetý kabriolet nebo roadster? Tyhle stojí za úvahu

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Ojetých kabrioletů je na českém trhu spousta, je z čeho vybírat

  • Bez investic se ale žádná taková ojetina neobejde

  • Zejména levné kusy prémiových značek mohou zaskočit extrémními výdaji

  • Velikým problémem mnoha ojetých kabrioletů je zanedbaná údržba

I Češi postupně propadli kouzlu kabrioletů. Přestože u nás to není s počasím tak žhavé jako třeba na francouzské riviéře nebo v jižní části Itálie, na trhu ojetin je z čeho vybírat. Přeci jen si spousta lidí chtěla udělat radost, odměnit se za úspěch nebo jen doplnit rodinnou flotilu něčím, co nebude jen konzumní přepravník z A do B.

V přiložené galerii najdete šestnáct oblíbených ojetých kabrioletů a roadsterů, které stojí za úvahu. Přinášíme i přilbižný odhad rozpočtu, který budete na takové auto potřebovat. Než ale rozbijete prasátko a půjdete si udělat radost, měli byste o ojetých kabrioletech obecně vědět několik důležitých věcí.

Doporučujeme test ojetiny: BMW Z4 je skvělá hračka na léto. A brzy nebudou

Překvapivě mnoho aut trpí na zanedbanou údržbu. Jedním důvodem jsou velice nízké nájezdy, často jen pár tisíc kilometrů ročně (to je u sezónních aut normální). Nezodpovědní majitelé pak mění olej třeba až po třech nebo čtyřech letech, pokud vůbec. Někteří nezávislí automechanici považují za rizikové hlavně kabriolety, které vlastnily ženy. Ty běžný servis údajně často zanedbávají úplně, pokud ho za ně někdo nezařídí.

Univerzální rada zní nakupovat jen s pomocí specialisty. Zejména pokud hledáte prestižnější vůz prémiové značky. Nechte si také několik desítek tisíc stranou na první velký servis, který bude mnoho aut potřebovat. A hlavně při sebemenších pochybnostech auto nechte být a hledejte jiné. Chápeme, že člověk při koupi takového auta snadno podlehne emocím, ale místo radosti jsou s ním pak jen starosti.

Galerie: Hledáte tip na ojetý kabriolet nebo roadster? Tyhle stojí za úvahu
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (55%) 8 hlas/ů

1 komentář

  1. Letos už to nedám,ale v příštím roce určitě nějaký pořídím, tak jsem ráda za tipy. Kouknu po nich třeba mě i nějaký padne do oka.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: