Galerie: 12 nejlepších aut, která se nám v uplynulém roce dostala do rukou

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • I když se neustále mluví o elektromobilech, hybridech a ekologii, pořád je na trhu spousta zajímavých aut 

  • V uplynulém roce se nám hned několikrát dostaly do rukou modely s výkonem přes 600 koní 

  • Největším zážitkem ale nakonec bylo svezení s veteránem prodávaným ve stavu nového vozu 

V současné době je to všude samý elektromobil, samý hybrid, samá ekologie a samé omezování emisí. Je docela snadné podlehnout dojmu, že normální jízdně zajímavá auta s klasickými motory už jsou minulostí. Jenže když se ohlédneme za uplynulým rokem a zrekapitulujeme si, co všechno se nám dostalo do rukou, ukazuje se tento dojem jako poněkud nepravdivý. Upřímně, i my sami jsem byli překvapeni tím, kolik rychlých a zajímavých vozů jsme vlastně v roce 2018 vyzkoušeli.

A tím nemyslíme jen tak nějaká obyčejná auta, ale auta s výkonem přes 600 koní. Ta nám do redakce zavítala hned třikrát. Konkrétně šlo o Mercedes-AMG E 63 S 4Matic+, BMW M5 a BMW M760Li xDrive osazené dokonce dvanáctiválcem. Mnohokrát jsme se svezli i s auty o výkonu přes 500 koní (Range Rover Sport SVR, Jaguar F-Type SVR, Alfa Romeo Giulia QV…). Takže v tomto směru rozhodně je na co vzpomínat, i když výkon samozřejmě není vše.

Test BMW M5: Neuvěřitelný expres, který nemá chybu

Mezi jedenácti nejlepšími auty, která se nám v roce 2018 dostala do rukou, proto najdete třeba i Toyotu Yaris nebo takový na pohled obyčejný hatchback od BMW. Tím, na co budeme vzpomínat nejvíc, je ale nakonec historický automobil nabízený ve stavu nového vozu. Ano, svezení s Jaguarem E-Type z programu Reborn bylo obrovským zážitkem.

Potěšitelné navíc je, že přestože se emisní limity zpřísňují a tlak od zákonodárců sílí, už teď je jasné, že i v příštím roce na podobně zajímavá auta dojde, stejně jako na hravé zadokolky. Takže se pořád máme na co těšit.

Galerie: 12 nejlepších aut, která se nám v uplynulém roce dostala do rukou
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: